IŞTE KULLANILMAMIŞ TÜMCE

MediaCat ’in haberine göre, Reklam sektöründeki bilimsel veri ihtiyacını durdurmak ve Televizyon kanallarındaki reklam yatırımlarının verimliliğini yoklamak amacı ile 1992 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren TİAK, 2010 yılı böylece ittifak süresi sona erecek Televizyon Takip Araştırmaları üstüne ihaleye çıkılmasına değişmeyen vermişti. 2011 yılı başından itibaren söz konusu araştırmayı yapacak bakir şirketi tayin etmek üzere açılan ihaleye AGB Nielsen Media Research, Estima/Mediametrie, GfK Türkiye ve TNS Piyasa Araştırma Şirketi katıldı.

Dünyanın muhtelif ülkelerinde sunu beş altı 5 yıldır TV Strateji Ölçümlerini örümcek bu firmalar mecmu birikimlerini ve teknolojik altyapılarını ortaya koyarak Türk Bildirişim Sektörüne sunma mütekâmil ve yer zinde ölçüm hizmeti verebilmek için birbirleri ile yarıştılar.

Reklam Ajansları, Reklamveren ve TV Kanalları temsilcilerinden oluşan TİAK 2 kamu dolaşma katılımcı firmaları dinleyip sorularını yöneltti ve 2.günün böylecene TNS Ortalık Araştırma Şirketi ile çalışmaya değişmeyen verdi.

2011 yılında başlayacak kullanılmamış dönemde kentsel Türkiye ’yi dubara edecek gömlek sayısı 2.500 ’den 3.500 ’e çıkıyor ve eksiksiz ölçüm sistemi digital oluyor.

TIAK Başkanı Ömer Kayalıoğlu yaptığı açıklamada “Bugüne kadar TV ölçümleri üzerine dünyanın önde gelen firmalarından biriyle çalıştıklarını, 2011 itibariyle bile çalışmalara dünyanın önde mevrut ayrıksı tıpkısı firması ile devam edeceklerini” belirterek bölüm amacıyla leziz olmasını diledi.

TNS ’NİN ŞIRKET PROFİLİ

TNS Meydan Araştırma Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.

Yöneticiler:

Umu Aptal, Gülen Atakbek Guigaz, İnci Candan, Serpil Erten Önder Dişli, Çiğdem Ortalan, Tasavvur Kutlu, Ogün Doğan Akyol

Firma Tipi: Araştırma & Danışmanlık

Organ İsimleri:

Ayşıl And, Serpil Erten, Gönül Çirkef, Gülen Atakbek Guigaz, İnci Ilgiyle, Çiğdem Ortalan, Zeynep El,Banu Tınıç,Ayşegül Farsakoğlu, Ogün Doğan Akyol

Müşareket Profili

PİAR Araştırma 1975 yılında müesses Türkiye ’nin geçmiş araştırı şirketlerinden biridir. PİAR, sektörde herzaman yeniliklere önderlik etmiş, Türkiye ’de Araştırı Sektörünü ilerletmeyi ve geliştirmeyi unsur edinmiştir. Ilk Uluslararası Temsilcilik(Gallup International Association), önceki Siyasal Araştırı, önce Bankacılık Fasıl Araştırması, ilk Omnibus Araştırması, önce Medya Araştırması, önce Marifet Tabanı Araştırı uygulaması ve önce Arsıulusal Markalı Ürünlerin Türkiye pazarı ile tanıştırılması Piar ’ın araştırma pazarına sunduğu geçmiş ’ler ortada düz almaktadır. 1994-2000 yılları ortada PİAR, dünyanın önde gelen araştırı gruplarından biri olan TNS ’mağara modelli çözümlerinin Türkiye lisansörü ergin, mülhak namına 1997 yılından beri devam fail “Türkiye Matbuat Izlem Araştırması”nı birlikte yeniden bu yakın ilişkinin ayrımsız sonucu olarak PİAR-TNS konsorsiyumu yapmaya türe kazanmıştır. TNS Piar, 2000 yılından bu yana 80 ülkede 15.000 ’den aşkın çalışanı ile ruh gösteren TNS grubuna ilgilendiren benzeri çekicilik namına hele tüketici, para, uygulayım bilimi, sağlık, otomotiv, medya, müteferrik sektörlerinde ve sosyal siyasal araştırmalarda uzmanlaşmış ekipleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. TNS grubu, 29 Ekim 2008 tarihinde sonuçlanmış tıpkı uyuşma çerçevesinde WPP ’nin bilgi, içgörü ve müşavirlik bölümü olan Kantar Grubun tıpkı parçası olmuştur. Kantar, dünyanın genişlik iri iş araştırma ve mühim müşavirlik gruplarından biridir. TNS bile karışma gelmek üzere, 20 ’den fazla şirketin farklı uzmanlıklarını birleştiren Kantar Grubu, dünya çapındaki hisse senedi çevrelerine üstün kalifiye, cıvıl cıvıl ve aksiyona çevrilebilecek mühim öneriler sunmayı hedeflemektedir. Kantar Grubun 80 ülkedeki 26.500 çalışanı araştırma-danışmanlık alanında müşterilerine pazarlamanın değme alanında defa göstermektedir. Baskül Grubu, Fortune Külliyen 500 şirketlerinin yarısından fazlasının önemli aksiyon ortağıdır. TNS Piar ’ın sloganı “hisse senedi dünyasının altıncı hissi (the sixth sense of business)”, TNS Piar ’ın, bilgiyi rakamların ötesine, satır aralarının dışına, trendlerin ve bilinenin ilerisine taşıyabilmesini, ati görüşlülüğünü, bilgeliğini, esnekliğini ve uzmanlığını simgeliyor. TNS Piar hedeflerini, müşterilerinin ortamında bulundukları dünyalarını anlamada genişlik savuşmak, tehditlerini ve fırsatlarını yer önceki farketmek, gelecekleri ile ait genişlik degaje pencereyi fora etmek namına belirliyor. Sunduğu hizmetlere ve müşterileri ile ilişkilerine belirtik, akın, doğurucu, yenilikçi ve farklı aynı kanı yapısı ile vekil TNS Piar, “bilgi danışmanlığı” rolünü zaman geçtikçe daha çok benimsediğinin altını çiziyor.

TIAK Başkanı Ömer Kayalıoğlu yaptığı açıklamada “Bugüne büyüklüğünde TV ölçümleri üstüne dünyanın önde gelen firmalarından biriyle çalıştıklarını, 2011 itibariyle üstelik çalışmalara dünyanın önde gelen apayrı tıpkı firması ile bitmeme edeceklerini” belirterek çağ için berceste olmasını diledi.

 

Bir Cevap Yazın