Işte merakla beklenen kullanılmamış diziler!..

Milliyet-Cadde’üstelik göstergeç köşesini yazan Mürtefi Eyüboğlu kanalların kullanılmamış mevsim üzere hazırladığı dizileri köşesine taşıdı.

Kanalı netleşen 26 dizinin kullanılmamış sezonda ekranda olacağını tamlayan Eyüboğlu, yaz sezonundan bitmeme edenler ve eski şita sezonundan kalan dizilerle birlikle bir nice yapımın ekrana geleceğini ve bazılarının dahi reyting sistemine yenilerek veda edeceğini tez etti.

Ulu Eyüboğlu’nun yazısı şöyle:

“… Demincek gelelim sonbaharda başlayacak kullanılmamış yayın dönemi için kanalların ve yapımcıların çekmeye başladıkları ya üstelik cast çalışmalarını sürdürdükleri projelere…

Star TV: ‘Hatırla Gönül’ (Most Production), ‘Cesaret’ (Q3 Iletişim Araçları), ‘Muhteşem Asır – Kösem’ (TİMS), ‘Kara Sevda’ (Ay Imal), ‘Göç Zamanı’ (Sulu Zırtlak Yapım).

Hat D: ‘Düş Tarlası’ (D Productions), ‘Kısmet’ (Ivedi Yapım), Halit Ergenç’in dizisi (Q3 Medya), ‘Bir Bahir Hikayesi’ (Bireyler Film), ‘Jane The Virgin’in adaptasyonu (Med Imal – Rubai Ajans), ‘Umut Rüzgarları’ (ANS), ‘Seni Kimler Aldı – Kezban’ (Pastel Film).

FOX: ‘Şehrin Melekleri’ (Genişlik Film), ‘Evet Gelişigüzel Şeyim Evet Hiçim’ (Endemol).

Show TV: ‘Şervan ile Özgecan’ (Limon Yapım).

ATV: ‘Leyla ile Alper’ (Kamer Yapım), ‘Mayıs Kraliçesi’ (Mint Imal), ‘Evli ve Öfkeli’ (Süreç Film), ‘Eşkıya Dünyaya Halife Olmaz’ (Ayırt Film)

TV8: ‘Zemheri’ (Endemol), ‘Kızlarım’ (Ahali İzi), ‘Melek’ (R Imal), ‘Aşk ve Diğerleri’ (Sevilay Demirci).

TRT 1: ‘Baba Candır’ (MF Imal), ‘Aynamdaki Gökyüzü’, (Sonart Imal), ‘Son Çıkış’ (Estet Film).

Bu 26 dizinin yanı sıra henüz kanalı netleşmeyen projeler de var. Örneğin yönetmenliğini Çiğ Atabay’ın yapacağı NTC Iletişim Araçları’nın ‘Mutlu Ocak Resmi’, Mehmet Ağababa Öztekin’in yöneteceği Ay Yapım’ın ‘Anneler Analar’ı ve Gold Film’in Faruk Ay Balta projesi…

Yazın ekrana getirdikleri dizilerden tutanları yıpranmamış kitap döneminde da sürdürecek kanalların ellerinde bozuk diziler üstelik kâin.”

(Mürtefi EYÜBOĞLU / ULUSALLIK-CADDE)

Bir Cevap Yazın