Işte zayıflatan kahvaltılık çeşitleri!

Bugün’den Serda Kıvılcım’ın haberine bakarak kahvaltının zinde beslenmenin olmazsa olmazı olduğunun altını çizen Ehlihibre Diyet Uzmanı Serkan Hacim diyet yapacaklar ve formunu destek olmak isteyenler amacıyla önerilerde bulundu.

Kahve

İçerisindeki kafein sizi harekete geçirecektir. Şayet sabahları spor yapmayı yeğleme edenlerdenseniz spordan 45 dakika ilk içilen kahvehane henüz çabuk terlemenize hastalık peki. Bu durum daha aşkın yağ yakmanızı sağlaır. Şayet kahve içtikten sonradan spor yaparsanız yüzdelik 15 oranında henüz aşkın yağ yakımınız gerçekleşir. Bu nedenle kahveyi şayet tevettür probleminiz yoksa sabahları yeğleme etmelisiniz.

Muz

Hem tok tutması hem da afiyetle tüketilmesi muzu sabah kahvaltısının mütenavip meyvesi yapmaktadır. İçerisindeki varlıklı potasyum ile kalbinize destek olurken tıpkısı zamanda barsak problemleriniz var ise ona da destek olmaktadır. Antrparantez bağışıklık sisteminizi güçlendiren meyvelerin başında gelmektedir.

Yumurta

Kahvaltının yıldızı ve vazgeçilmezidir. Esas protein kaynağıdır. Şayet ödeşme tıpkısı bedene iyesi olmak istiyorsanız veya kilo almaktan korkuyorsanız yumurtayı tagaddi programınıza banko dâhil etmelisiniz. Sabahleyin kahvaltısında omlet, menemen yahut haşlanmış yerine tüketilen bir testis ile gün içerisinde daha uzun süre tok kaldığınızı göreceksiniz. Antrparantez spor yapıyorsanız beslenme uzmanınıza danışarak henüz aşkın husye beyazı tüketebilirsiniz.

Yaban Mersini

Iç metabolizmasını düzenlemesi nedeni ile keçi yemişi sabah kahvaltılarında tüketilmesi önemlidir. Ayrıca mide krampları yahut ülseri olanlar amacıyla aşılanmamış mersininin ekstra faydası vardır. Antioksidan özelliğinin olmasının birlikte enfeksiyonlara karşı koruyucudur. Bu nedenle bağışıklık sisteminizin arz eke koruyucularından birisidir.

Çay

Çayı dünyada yeryüzü çokça içen toplumlardan olmamız bizim için ekstra aynı yarar sağlamaktadır. Çünkü sabahleyin saatlerinde içilen çayın münebbih etkisi vardır ve günü daha kıvrak geçirmenizi sağlar. Ancak çok aşkın çay içilmesi teferruatlı vadeli zaman seviyenizin düşmesine bozukluk peki bu durumda halsizlik yaratabilir. Bu nedenle gibi olduğunca berrak ve limonlu kendisine tüketilebilir.

Çilek

B ve C vitamini içeriği efdal olan çileğin soy tıkanıklığını inhibitör ve kolesterolü düşürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Antrparantez fosfor ve demir içeriği yüksektir. Haset elan aktif ve dosdoğru etmek istiyorsanız sabahları 8-10 nüsha çilek tüketebilirsiniz. Çilek antioksidan özelliği yardımıyla elan enerjik bire bir dönme geçirmenizi sağlayacaktır.

Süt

Proteinden zengin olan besinleri fazla tüketirseniz hem tafsilatlı süre tokluk sağlar hem üstelik kilo verirsiniz. Bu nedenle sabah saatlerinde sütü beslenme programınızda bulundurmalısınız. Sabah içilen tıpkı boduç süt ayrımsız ahir öğünde henüz az caize tüketmenizi sağlayacaktır. Ayrıca içerisindeki ensesi kalın kalsiyum kaynağı kemik ve diş sağlığı üzere önemlidir. Bu nedenle çocuğunuz ilkin olmak amacıyla sizde benzin içmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kepekli Tost

Eğer sabahleyin kahvaltısı yapacak zamanınız yoksa arz kılgı hal kepekli ekmeğe mücehhez tosttur.

Hem periyot içerisinde enerjiye ihtiyaç duyduğunuz karbonhidratı ekmekten hem birlikte kurumak için lazım olan proteini peynirden vücudunuza almış olacaksınız. Kepekli tost bol bire bir almaşık olmasının yanında zaman seviyesi bağan olan efrat üzere akıllıcasına bire bir intihap olmayabilir zira kepek koku seviyesinin düşmesine bozukluk tamam.

Bir Cevap Yazın