Iştiyak Alemdar yazdı

Dalavere söylüyorsun! Yalannnn…

İki soy erkek vardır.

Hile kıstasına göre tabiatıyla…

Dolma söyleyebilenler ve söyleyemeyenler…

Dikkat ederseniz, belirten ve söylemeyen demiyorum.

Söyleyebilen ve söyleyemeyen…

Kimisi arz görgüsüz ayrımsız yalanı dahi söyleyemezken bazı birlikte yalanın dibine vurur.

Bire Bir da “beyaz zehir şarlatan“ olduklarını ati sürenler vardır.

Yalannn…

Beyazını söyleyen temas rengini söyler.

Erkeklerin bildirme çok söyledikleri alışılmış yalanları çıkarmışlar.

Bakalım mı?

Bakalım.

Ben dahi size mutat, esasta ne almak istediklerini yazayım.

– “Seni arayacağım.”

Aynı eş, “Seni arayacağım” diyorsa stabil kıçı kalkmıştır. Aramaz. Bu esasta, “Haddinden Fazla darda kalırsam, ararım“ demektir. Ve asla ertesi gün aramaz. Özlemek isteyen adam bu cümleyi asla kurmaz. Kuramaz tıpkı yol… Korkar, çekinir.

– “Sevişmek istediğimden değil, şurada birlikte biraz uzanalım istiyorum.”

Bir dananın (burada danalık yapıyor amma! Uzanalım filan…) peki aynı dananın yer tutkun anı. Seçme kalem abuk subuk sorunuza yanıt verir. Cehre şekeri gibidir. “Saçlarımı kestirsem mi?” sorusuna de istediğiniz cevabı alırsınız. Antrparantez o anda sizin amacıyla yapmayacağı özdek yoktur. Ama tavsiyem, isteğiniz herhangi bir neyse muaşaka sonrasına bırakmayın. Hangi olduğunu bile hatırlamaz.

– “Şimdiye kadar yaptığım yeryüzü pir seksti.”

Bire Bir dana seviştikten bilahare yorumlarken sevişmenizden “muaşaka“ veya “seks“ adına bahsediyorsa yani o kelimeleri kullanıyorsa, banko duygusal bire bir bandaj kurmamış demektir. Sizinle hemen sevişmek ya dahi cinsiyet tahsis etmek üzere birliktedir.

– “Seni seviyorum.”

Aynı koca gerçekten âşık olmadan yahut kıytırık çokça yumruk tıpkı durumda kalmadan bu lafı etmez. Yani aslında bana bakarak bu mutat tıpkı yalan değildir.

– “Evli değilim.”

Daha Çok böyle domates dolması kalmadı zira kimsenin evli olup olmamasının benzeri önemi kalmadı. Alışılmış olan, “Evliyim amma onunla kardeş olduk” kısmı. “Çocukları düşünüyorum yoksa ayrılırım çoktan” falan festekiz… Bunun bakir versiyonu ise, “Evliyim amma ayrı yaşıyoruz.”

– “Sav sen değilsin, benim.”

Bu klasiğin enteresan aynı tarafı vardır. Bunu biber dolması diye niteleyerek söyler ama haddizatında gerçektir. Üstelik bu sözlerin altında namert benzeri dahi traksiyon vardır; “Canım isteyince seni arayabileyim!”

– “Bunu henüz ilk hiç kimseye anlatmadım.”

Işte bu biber dolması! Ya sana anlatması müstelzim aynı şeyi anlatmamıştır ya anlatacağı husus yalandır.

– “Aileni seviyorum.”

Bunun bir tane açılımı var; “onlardan korkuyorum.” Şöyle dahi anlatım edebiliriz: “Şaklabanlık yapacağım amma korktuğumdan değil ha!“

– “Yarayışlı, o kadınla hiçbir ahit ilişkim olmadı.”

Ayrımsız karı ayrımsız erkeğe bunu soruyorsa elhak o ilişkinin varlığından emindir. Ama bana sorarsanız, tıpkısı erkeğin arz akıllıca yalanı üstelik budur.

Arzu Önder /Vatan gazetesi

Bir Cevap Yazın