Itır Kısakürek’i konser heyecanı sardı

Burcu Kısakürek, evvel şarkısı ‘Sen Giderken ’i sayısal ortamlarda yayınlayarak dinleyicilerin beğenisine sundu.

Polat Kasapoğlu alay malay yaptıkları ‘Sen Giderken ’ isimli yol, Sezen Aksu ve Onno Bronz birlikteliklerinden doğan söylence destansı balad şarkılarına tıpkısı esenleme gönderiyor ve günümüz popüler müzik dünyasında tıpkı ayırt yaratmayı amaçlıyor. Düzenlemesi Yayın Taşkıran ’a ilişkin olan ‘Sen Giderken ’, hepimizin ara sıra yaşadığı kayıpların acısını anlatan delici bir tempo. Kendisini pozitif ve cıvıl cıvıl benzeri koca olarak tanımlayan Burcu, “Hayatta temas duyguya düz olmalı ve hepsini çekinmeden anlatım etmeliyiz. Arada Sırada sunu güzel tedavi, bağıra çağıra bile olsa inandırmak ve dışarı atmak.” diyor.

Itır, ‘Sen Giderken ’ isimli şarkısına çektiği klipte, bir kadının, biten bir çok acısını atlatmaya çalışırken yaşadıklarını anlatıyor. Irmak Unutmazbaş ve Derhan Okay ’ın yönettiği klip parçalanmamış mecralardan izlenebilir. Burcu Kısakürek, müzikal hayatında beste ve hezel çalışmaları ile dikkat çekiyor, bilcümle hezel ve bestelerin kendisine ilgilendiren olduğu 9 parçalık önceki albümü ile 2016 yılının geçmiş aylarında raflarda olacak.

Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Burcu Kısakürek çalgı aleti hayatının yanı sıra zat turizm ve aktiflik firmasında istekli çalışmalarına bitmeme ediyor.

Bala yaşlarından itibaren müzikle çöz içe olan Kısakürek, Gökçen Koray, Selahattin Evci, Çelik Kasapoğlu kabil hatırlı isimlerden çalgı eğitimi aldı. Tıpkısı gün yaşadığı Londra ’da bile kişi kurduğu grubuyla şarkılar söyledi. Itır Kısakürek, son 6 yıldır Ladies and Gentlemen İstanbul ve A Few Ladies gruplarında korist ve solist adına vadi aldı, çok sayıda mekanda sahneye daha çok.

Bir Cevap Yazın