Ivedi servise kaldırıldı, altınları kayboldu!…

Bakir Asır’dan Yüksek Eyce’nin haberine göre Şerbetçioğlu’nun yakınları sayrılarevi kayıtlarında gözüken ancak reddetme edilemeyen altınların bulunması için şikayetçi oldu.

İzmir’de evini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan Şerbetçioğlu (82), vakfın nezdinde tek başına yaşıyordu. Sakat aynı bürokrat olan Şerbetçioğlu, geçtiğimiz yıl April ayında evinde düşerek yaralandı.

Tıkır görevlileri nemli kadını müstacel servise götürdü. Tedaviye alınan Şerbetçioğlu, ayrımsız kamer sonradan yaşamını yitirdi. Çocuğu sıfır Şerbetçioğlu’nun mirasçıları yasal muamele başlattı.

‘Maddi değeri büyük değil’

Biricik evini vakfa bağışlayan Şerbetçioğlu’nun, hastaneye yatarken kolunda, boynunda ve kulağında olan altınların bırakıt kaldığı ve onların bile hastane görevlileri eliyle tutanakla alındığı belirlendi.

Avukat Can Özarpacı, hastane yönetimine abece yazarak, altınları istediğinde, altınların can kayıtlarında bulunduğu ve bulunmaya çalışıldığı cevabını aldı.

Altınların iadeli edilmemesi üzerine üniversite yönetimine ikinci defa başvuran Özarpacı, bu defa da “Aynı avukat olarak bu işlemi yapma konusunda çıkışlı değilsiniz” cevabı aldı. Kayıp altınların maddi değerini tek önemsemediklerini belirten Özarpacı, “Fakat, hastaneye getirilen ve yaşamını yitiren bir insanın altınlarının bulunmayan olması üniversite üzere ayrımsız kurumun ciddiyetiyle bağdaşmıyor. İki kere başvurmamıza karşın altınların reddetme edilmemesi kayıtlarda gözüken altınların üniversitenin elinde olmadığını gösteriyor” dedi.

Bir Cevap Yazın