Iye Kavlak:

Skorer’den Itibar Dinçer’in haberine bakarak Avusturya basınına mütekellim siyah-beyazlı futbolcu, “Yekpare edisyon zamanlarımda pakt bütün benim arkamda durdu. Ister başkan Fikret Orman gerekse hocam Şenol Güneş benimle yakından ilgilendiler. Menajerim Erhan Kayhan de bu süreçte bütün arkamdaydı” dedi. 

Iye Kavlak, “Bu acıyı önceki namına Avusturya formasıyla 2012’dahi Romanya’ya alın oynadığım maçta hissettim. Sonrasında kırıcı zamanla şiddetlendi. Baştan bu takımda önceki 11 oyuncusu olabileceğime inanıyorum. Bunun amacıyla de henüz önceki yaptığım kadar savaş edeceğim. Fakat önceliğim üzüntüsüz bire bir şekilde idmanlarımı yapabilmek. Şu anda omzundaki balkı tamamen geçti diyemem ama çıktı ayak topu oynamamı engellemiyor” diye konuştu. 

Bu sezonki Beşiktaş ile sabık yılki takımı birlikte karşılaştıran deneyimli ölçülü vadi oyuncusu şöyle bitmeme etti: “Mebzul tıpkısı takımız. Rakiplik peş seviyede. Güzeşte yıllarda takımda bu kadar rekabet yoktu. Bence bu iyi ayrımsız molekül. Geçen sene serencam dört maçta tökezlemiştik. O yüzden demin tetik olmalı ve karşılaşma karşılaşma bakmalıyız.”

‘Gomez kül aranan isim’

Attığı gollerle takımı sürükleyen Alman yıldızı birlikte değerlendiren Ege Kavlak şunları söyledi: “Mario Gomez eksiksiz bizim ihtiyacımız olan tipte bire bir santrfor. Yalnızca gollerini sıralamıyor ayrımsız zamanda herif kendisine da Beşiktaş’a parçalanmamış peyk. Soyunma odasında yanımda yer alıyor. Çok gür aynı eş.”

‘West Ham’a gitmem’

Beşiktaş’ın eski hocası Slaven Bilic ile ilgili düşüncelerini de açıklanan Iye, “Benim için cet gibiydi. Beni herhangi bir zaman destekledi ve bana gerekli serbestliği tanıdı. Nazik tıpkısı öğretmen ve balaban tıpkı karakterdi. Böyle aynı hocayla düzentileme fırsatı yakaladığım üzere kendimi ak yazılı sayıyorum. Bibi bizim maçlarımızı ve aldığımız sonuçları yakından izlem ediyor. Fakat şu zaman West Ham’a gitmeyi düşünmüyorum. Beşiktaş ile yıpranmamış 4 almanak inikat imzaladım” dedi.

Bir Cevap Yazın