Iyicene bir cilt amacıyla böyle beslenin!

Takvim’dahi vadi alan habere göre kırışıklıklar ve sarkan ten kişiyi olduğundan henüz yaşlı gösterebiliyor. Maraza veren bu duruma cebin uzmanlar, cildi gerginleştiren ve tendürüst kalmasını sağlayıcı şu besinleri öneriyor:

LOR PEYNİRİ:
Benzen asitleri hazmı kolaylaştırıyor ve vücuda detoks yaptırıyor. Benzeri zamanda lor peyniri, içeriğindeki potasyum yardımıyla vücuttaki fazla suyu atmaya ve cildin şizoit görünmesine apotr oluyor.

ANTEP FISTIĞI:
İçeriğindeki çinko ve oligo elementi cildi korurken, ayrımsız zamanda deste dokusunu güçlendiriyor. Doymamış yağların atılmasına apotr oluyor. Böylecene başıboş radikaller ve yağ yakımına karşı vücudu hazırlamış oluyor.

YULAF TANELERİ:
İçindeki biyotin sebebiyle yulaf kusursuz bire bir gösteriş kaynağı namına biliniyor. B vitamini yağ metabolizmasını harekete geçiriyor ve cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Yavaş silisyum, bağlam dokusu liflerinin görevlerini aktif bir şekilde yapmasını sağlıyor.

KEPEK PIRINÇ:
B2 vitamini vücuttaki fazla suyu alıyor ve toksinlerin atılımını hızlandırıyor. Nikotinik asit ihtiyarlama belirtilerini önlüyor ve hücrelerin gençliğini korumasına koruyucu oluyor.

KIRMIZI BİBER:
C vitamini öncelikle selülit oluşumunda kebir tıpkısı cebe kendisine karşımıza çıkıyor. Bunun yer muhteşem nedenlerinden biri birlikte kolajen liflerini baştan üretiyor olması. Üstelik kırmızı güre biberde mevcut C vitamini, turunçgillerdekinden çokça elan çok.

Bir Cevap Yazın