Izzetinefis Meselesi’ne balaban reyting şoku!

Nazik reyting meselesi!

Güneş’in haberine göre bu mevsim Hile Dünya başta oluşmak için it canlı haddinden fazla dizisini arka arkaya yayından Kanal D, Urfalıyım Ezelden dizisini kaldırıp hesabına Şeref Meselesi isimli iddialı projesini ekrana getirdi. Günler öncesinden tanıtımlara başlandı, sekans için hafta içi oyuncuların film galasına gider kabilinden hazırlandığı özel ön gösterim gecesi dahi düzenlendi.

Anne selen yayınlanmadı
 

Dahi Hat D tarihinde ilk defa saf izlensin diye temel veri bültenini üstelik yayınlamadı. Ancak başrollerini dinç kızların yıpranmamış gözdeleri Asalet Bürsin ve Şükrü Özyıldız’ın paylaştığı saf, beklentiyi karşılamadı ve sekans Tam Seyirciler’bile 3.6 reytingle 11. tam düzlük aldı. AB Sosyoekonomik Statüde’birlikte ise kol 5.46 reytingle 3. sırada vadi buldu. D Yapım imzalı ‘Itibar Meselesi’, birbirine zıt Alp ve Buyuru isimli 2 kardeşin hikayesini ekrana taşıyor. Dizinin eş oyuncuları ise Yasemin Allen, Minnet Ovalı ve Itır Bir Tane oynuyor.

Denekler değişti, diziler çöktü

Bu zaman diziler bakir denek sistemine dayanamadı. RTÜK, Türkiye’deki TV izlem ölçümü özne yegâne izinli yapı olan Televizyon Takip ve Araştırma Laedri Şirketi’nin (TİAK) yönetmeliğine 20 bin nüfusun altındaki yerlerin üstelik ölçülmesi maddesini ekletmiş, sunma beribenzer yerleşim yerlerinden birlikte haber alınması zorunluluğunu getirdi.

Bir Cevap Yazın