‘Kabartma tozu’ ile gelen görk!..

Takvim’in haberine göre gato, börek ve keklerin elzem malzemelerinden sodyum bikarbonat, vücuda baştan aşağı bakım yapıyor.

Uzmanlar, parlak dişlere, mıhlı ve iyicene saçlara, kıvrak tırnaklara iyesi olmak üzere rölyef tozunun fayda sağladığını aktarıyor.

İşte dinlence öncesi bedeninize sodyum bikarbonat ile bakım yapmanın formülleri…

CİLDE…
Sivilcelerinizden bıktıysanız, aynı cirim bal ve rölyef tozunu karıştırıp yüzünüze sürün. Tahminî 15 zaman bekledikten sonraları durulayın. Haftada tıpkısı devir saf cildinize uygulayacağınız bu peçe sebebiyle, sivilceleriniz eskisi kadar ülkü olamaz.

Yüzünüzü makyaj, çamur ve yabancı maddelerden arındırmak üzere rutin kullandığınız temizleme ürününü tıpkısı kaba döküp macun kıvamına gelene büyüklüğünde sodyum bikarbonat ekleyin. Elan sonraları bu karışımı peeling yapar kabil cildinize uygulayın.

Vücudun muhtelif yerlerinde sâdır siğillere alın sodyum bikarbonat ile sulu zırtlak suyu karışımı reçete kabilinden geliyor. Bu ikiliyi karıştırdıktan bilahare tavukgötü olan yere sürüp kurumasını bekleyin.
Henüz sonraları adamakıllı yıkayın.

AYAKLAR…
Teltiksiz ve kolay ayaklara birleşmek için yapmanız müstelzim berenarı bayağı. Lavanta düşman sürerek aynı süre yumuşattığınız ayaklarınızı su ve sodyum bikarbonat ile hazırlayacağınız kit kıvamındaki karışımla ovun ve durulayın. Ayaklarınız çok elan kolay ve hatasız görünecek…

Tırnaklar…
Peroksit ünlü maddeye kabartma tozu ekleyin ve ojeden arındırılmış tırnaklarınızı bu karışımla ıslattığınız pamuk ile ovalayın. Bu yöntemi ahenktar namına uyguladığınızda, tırnaklarınıza yerleşen soluk renkten kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Tırnaklarınızın çevresindeki etlere cebin bile rölyef tozunun gücünü kullanabilirsiniz. Bunun üzere, rölyef tozunu akarsu ile karıştırın. Benzeri fırça sayesinde keski ve tırnak kenarlarınızı ovun. Manikür etkisi yarattığını göreceksiniz.

DİŞLER..
Diş minenize uymazlık vermeden daha parafin dişleriniz olsun istiyorsanız, yeterli miktarda çilek ve limon suyunu kabartma tozuyla karıştırın.
Mahlut, macun kıvamını aldığında fırçanıza sürün ve dişlerinizi fırçalayın.

SAÇLARA..
Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa, saç yoğunluğu ve uzunluğuna göre belirleyeceğiniz miktarda rölyef tozunu saç diplerinize serpin. Gelişmemiş bire bir süre bekledikten sonradan tozu, belli belirsiz masaj yaparak bilcümle saçınıza dağıtın.
Duş alana kadar bekleyip durulayın.

Oylumlu ve etine dolgun saçlar amacıyla, şampuanınızı saçınıza beklemek için avucunuza döktüğünüzde, şampuan miktarının 4’te 1’i kadar kabartma tozunu şampuana ilave yazar saçınızı yıkayın. Parmağınızla hafifçe karıştırıp saçınızı bu karışımla yıkayın.

Bir Cevap Yazın