Kabuklu elma dertlere çare

Takvim’de düzlük düz habere bakarak dosdoğru beslenme deyince geçmiş akla gelen meyvelerden biri zahir elma. Bu mucizevi meyvenin zayıflamadan, kolesterolü düşürmeye büyüklüğünde mukavim çok yararı olduğunu belirten uzmanlar, elmanın faydalarını saymakla bitiremiyor. Astım hastalarına da elma yemelerini başvuru fail uzmanlar, bu meyvenin sağlığa yararlarını şöyle sıralıyor…

HAFTADA 5 ŞERHA YİYİN

Haftada 5 skor elma aşındırmak, içeriğindeki (hele kabuğunda bulunan) antioksidan yardımıyla daha mebzul akciğer fonksiyonu sağlar. Astım gelişme riskini azaltır.

Ateş kolesterolü, içerdiği pektin maddesi ile düşürür. Benzeri elmada 3.5 gr lif bulunur. Tekmil gün ihtiyacımız olan tel miktarının yüzde 15’ini dokuma kıymetiharbiye.

Kalorisi çok düşüktür (80 kalori). Bu nedenle zayıflama diyetlerinde rahatlıkla kullanılır. İçerdiği lif nedeni ile suyla alay malay alındığında midede lifler şişer ve tok tutmaya yarar.

TARÇINLA BALABAN AHENK

Çözülebilir lifi sayesinde dem şekerini düzenleyerek serum şekerinde patadak sorti ve inişleri önler. Özellikle tarçınla alınan elma çaylarının bu özelliği daha fazladır.

Elma, içeriğindeki C ve E kadar vitaminlerle bağışıklılık sistemini güçlendirerek hastalıklara cebin beden direncini artırır. n sık sık enflüanza salgınları yaşadığımız şimdilerde gribe cebin henüz ruhlu durmak üzere elmayı yanınızdan kem etmeyin.

Elma aynı zamandan hatır sağlığı açısından bile önemlidir. Hafızayı güçlendirir, Alzhemer evolüsyon riskini azaltır.

Yeşil elmanın potasyum içeriğinin diğerlerine göre yüksektir. Bu da his atışlarını düzenler.

YEŞİLİ CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR

Yeşil elma, yaşlanmayı önleyen anti-aging özellikler içeriyor. Içinde mevcut antioksidanlar ve lifler cildinizi elastik ve tafsilatlı süre canlı tutuyor. Tehlikeli vitamin içeriği ile cildi besliyor. Ayrıca vitamin eksikliklerinden kaynaklanan türlü kap hastalıklarının önlenmesine apotr oluyor. Tınlamalı yeşil elma tüketimiyle sivilceleri önleyebilirsiniz. Bunlara mülhak kendisine göz altı morluklarının azalmasında da caka oynuyor.

ÇAYI ZAYIFLATIR

2 elma, 1 portakal ve 1 limonu doğrayarak 2 litre akarsu konulan tencerede 2 tip tarçın ve 2-3 karanfille alay malay 10-15 dakika kaynatın. Hazırladığınız bu çayı meydanlık öğünlerde günde 6-7 yol üzere. Bu sayede şeker dengesini sağlayabilirsiniz. Antrparantez elma çayı içerek fazla kilolarınızdan kurtulmanız dahi kabil.

Bir Cevap Yazın