Kaçakların dramı bitmek bilmiyor

Batmak için olan bottan kurtarıldılar

Sabah’ta yer düz habere bakarak gayrikanuni yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmeye etkin İran, Afganistan, Kıvrılmış ve Tibet uyruklu kaçaklar, şişme botla Ege Denizi’ne açıldı. Kaçakların bulunduğu bot, şeb geç saatlerde Ayvacık’ın kestirmece 2 çamur açığında su almaya başladı. Arkalama talebi üstüne gücük sürede bölgeye vasıl kenar asayiş ekipleri, boğulma tehlikesi geçiren 51 kişiyi kurtardı. Soğuktan lerzan kaçaklara geçmiş yollamak, ardından eşya ve meşrubat verildi. Iranlı kaçaklardan biri, “Motosiklet bozuldu. ALO 158’i aradık gelip bizi kurtardılar. Çokça teşekkürname ederiz” dedi.

9 DÜŞ TACİRİ GÖZALTINA ALINDI

Ayvacık’ta ayrıksı tıpkısı olayda 71 sevimli yakalandı. Ülke Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ile Ayvacık Kaymakamlık Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine harekete geçti. Ekipler ilçe girişinde 3 minibüs ve kamyoneti durdurdu. Minibüslerde Suriye ve Afganistan tabiiyetli 71 kişi yakalandı, kamyonette da bot, deniz motoru ve çok sayıda cankurtaran yeleği ele geçirildi. Sinsice geçişi kombinasyon ettikleri iddiasıyla 9 sevimli gözaltına alındı.

Kaçakların gayrikanuni yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeye çalıştığı öğrenildi. İhtiyaçları karşılanan kaçaklar, ifadelerinin arkası sıra Ayvacık’taki Yabancıları Ansız Atıf Merkezi’ne teslim edildi.

Bir Cevap Yazın