Kaddafi’nin oğlu erkin!

Türkiye’de yer alan habere bakarak Libya’nın öldürülmüş bozuk lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Hannibal Kaddafi’nin, 37 sene geçmiş Libya ziyareti sırasında ortadan kaybolan Şii ilmek adamı Musa es-Sadr ve iki el arkadaşı karşı vukuf almak isteyen silahlı ayrımsız kol vasıtasıyla Lübnan’ın Kalıcılık bölgesinde aynı müddet alıkonulduğu, henüz sonradan başıboş bırakıldığı bildirildi.

Lübnan resmi fen ajansı NNA, Hannibal Kaddafi’nin, Lübnanlı eşini ziyareti için Suriye’den geldiği sırada, ülkenin doğusundaki Beka bölgesinde silahlı bir kadro tarafından perşembe haset kaçırıldığı bilgisini paylaştı.

Grubun geçmiş serbest bıraktığı Hannibal Kaddafi’nin, asayiş güçlerince Humus-Baalbek arsıulusal otoyolu üstünde doğrulama alındığı kaydedildi.

Kaddafi’yi kaçıran grubun, 1978’te Libya’ya gerçekleştirdiği ziyarette kaybolan Lübnanlı Şii diyanet adamı ve Emel hareketinin kurucusu “Musa es-Sadr ve yanında kaybolan iki misil arkadaşı” için hikmet rica ettiği aktarıldı.

Lübnan’üstelik im fail yerli ayrımsız televizyon üstelik, “Musa es-Sadr’a sınırlı silahlı aynı kadro tarafından kaçırıldığını” kanıt ettiği Kaddafi’nin alıkonulduğu tam fariğ görüntülerini yayınladı.

Görüntülerde, yüzünde zedelenmek izi bulunan ve Hannibal Kaddafi olduğu tez edilen güç, “Sağlığının bol olduğunu ve Şii kült adamı Musa Es-Sadr hakkında bilgisi olanların olgun vermesi gerektiğini” dile getirdi.

Musa es-Sadr’a söz konusu Libya seyahatinde eşlik eden ve Şii din adamıyla ortadan kaybolan Şeyh Muhammed Yakup’un oğlu ve çarkıt saylav Hassan Yakup, Hannibal Kaddafi’nin kaçırılmasıyla ilişkisi olduğunu reddetti fakat “Kaçırılma haberinin kendisini üzmediğini ve konuyu yeniden gündeme taşıyacağını” anlatım etti.

Hannibal Kaddafi, Yaşamış Kaddafi’nin karısı Safiye, oğlu Muhammet ve kızı Ayşe gibi Kaddafi ailesinin bükülme sırasında yandaki talih Cezayir’e kaçmayı başaran isimlerinden birisi.

20 Eylül 1975 tevellütlü Hannibal Kaddafi, Kuzey Lübnan’daki Sebal köyünden fotomodel Elin Sekaf isimli ayrımsız Lübnanlı Isevi ile evli.

Bir Cevap Yazın