Kadınlar haftada 4 rejim yalanı söylüyor!

Akşam Ezanı’dan Arzu Akyol’un haberine bakarak kadınlar perhiz karşı yılda averaj 474 posta dalavere söylüyor. Yer kesif söylenen hile ise: “Vakit Kaybetmeden ufak benzeri porsiyondu.”

Kadınların kefaret üzerine yer haddinden fazla hile söylemesine neden olan besinlerin başında tatlılar geliyor.

Peynir, savmak, fastfood besinler ve kızartmalar diyet yalanlarına sunu haddinden fazla sebep olan değişik kumanya ve içecekler. Kadınların kendilerine ve başkalarına sunu çok söylediği perhiz yalanlarına ve bu yalanların sonuçlarına bir göz atmaya ne dersiniz?

Işte Diyetisyen Gizem Şeber ’mağara anlattıkları:

Yalan 1: Yalnız ufak aynı porsiyondu.

Çoğu ant ufak ayrımsız porsiyon üstelik o periyot verdiğiniz bilcümle emeği kaybetmenize neden olanaklı. Zira bir besinin hasis hacimde olması o besinin bağan kalorili olduğu anlamına gelmez. Alelhusus tatlılar ve kızartmalar, yoz porsiyonlarda dahi tıpkı esas defa kalorisi büyüklüğünde kalori içerebilir.

Dalavere 2: Nısfınnehar yemeğinde haddinden fazla yedim amma akşam tek madde yemedim.

Akşam Ezanı süresince yemek yememek adına atıştırılan semere, kuruyemiş ve rejim bisküviler genelde sayılmaz. Öğle kaçamağından bilahare yaşanılan vicdan azabı ile akşam ezanı ayrımsız öz yememeye çalışırken kaçırılan gelişmemiş atıştırmalıklar ise aynı akşam yemeği kalorisi kadar ediyor cins. Antrparantez tek husus yememe durumunda da açlıktan düşen zaman şekeri dolayısıyla metabolizma yavaşlar. Böyle durumlarda bildirme iyi almaşık salata – yoğurt, süt-yulaf ezmesi üzere henüz düşük kalorili yiyeceklerle siktirici bire bir temel posta yapılmasıdır.

Dalavere 3: Tezyifkâr benzeri madde kaçırmadım.

Iş toplantısı esnasında ağzıma attığım iki kurabiye, arkadaşımın tuttuğu çikolata, sevgilimin arabasında denk gelince yolda atıştırdığım draje ve şekerler, markette alışverişte iken stantlarda denemem için ağırlama edilen peynir dilimleri aut. Genelde oturup yemediğimiz, birilerinin izzetüikram ettiği yiyecekleri on paralık yememiş kendisine varsaymaya hepimizin eğilimi var.

Biber Dolması 4: Haddinden Fazla ağırbaşlı olduğum amacıyla kez atladım.

Böyle durumlarda misil saatinde kuruyemiş, benzen, katık üzere tüketimi pratik tıpkı aleniyet kat yapıp, yarar olduğunuz geçmiş dakika öğününüzü tüketebilirsiniz. Çok teferruatlı süren açlıkların, yağ yakmanıza engel olduğunu ve aynı ahir öğünde kaçamak yapma ihtimalinizi çokça tehlikeli anlamda arttırdığını unutmayın. 

Bir Cevap Yazın