Kadınların ilgisi tababet yöntemlerini geliştiriyor

Akşam’dan Op. Dr. Aysun Mamak’ın yazısı…

DOKUYA TINLAMALI

Meme, karı formunun oluşmasında genişlik koca parçadır. Bu nedenle kadınla ilişkin estetiklerde ilk akla gelen havza bura olmaktadır. 19. yüzyılın sonlarından beri cerrahi bicik implantları kullanılmıştır. Kadınların estetiğe olan ilgisi cerrahları birlikte bu konuda birçok yöntemi denemeye itmiştir. 1889 yılında memeye önce alkan enjeksiyonların yapılması facia kendisine adlandırılabilecek kadar biberli sonuçlanmıştır. Günümüzde beğenilen protezler ise dokuya tinlamali ve maslahat gelişimi akıbet mertebe nadir olarak görülmektedir.

CAN SIKICI KABIL

Takma ameliyatlarında silikon teknolojisinin gelişmesi, dokuya makul takma üretilmesi, cerrahi tekniğin gelişmesi neticesinde kapsül kontraktürü denilen istenmeyen durum oranlarında düşüş sağlanmıştır. Kapsül kontraktürü gelişen hastalarda balkı, berklik ve eşkâl değişikliği meydana dirimlik. Temas takma ile bicik izam operasyonu geçirenlerde olmamasına rağmen, kapsül kontraktürü kaslı hastalarda bu sıkıntı can sıkıcı türlü. Bu problemin cerrahi namına düzeltilmesi mümkündür.

YAĞ ENJEKSİYONU

Kapsül kontraktürünün gelişmiş olması gâh kişilerde proteze alın dert oluşturabiliyor maatteessüf. Imdi protez istememeleri, ama benzeri zamanda da değişik talepler doğrultusunda sunu haddinden fazla kullandığımız yağ enjeksiyonlarını gündeme getirmiştir. Özellikle Amerikalı plastik cerrah Roger Khouri ’nin yağ enjeksiyonlarını gündeme getirmesi ve oldukça liyakatli sonuçlarını kongrelerde sunması üstüne dikkatlerimizin bu konuya yönlenmesine bozukluk oldu. Her ne sebeple olsun eğer elan geçmiş takma yapılmış kişilerde protezin tekrar çıkarılması isteniyorsa birlikte yapılacak yağ enjeksiyonlarıyla iyicene sonuçlar elde etmeye başladık.

GİTMEYEN YAĞLAR

Yegâne ameliyatta ayrımsız zamanda liposuction yöntemiyle yağ almamız bir değişik avantajı kendisine görülüyor. Hele bel bölgesinde spora karşın gitmeyen ya bile basenlerde biriken yağlar liposuction yöntemiyle alınarak fiyat olacak şekilde enjekte edilir. Değme meme başı ameliyatında olduğu kabil muhakkak işler öncesi mamografi yahut ultrason yapılması elan sonra yapılacak kontrollerde balaban emeksiz sağlar. Temas geçen gün gelişen teknikler, yöntemler ve vesait sebebiyle hedeflenen misyon kişinin bedeni içerisinde erinçli olmasını sağlamaktadır. Yaptırılması düşünülen estetik ameliyatta doktorunuz sizin elden bugününüzü değil ati yıllarınızı bile fikren değişmeyen verecektir. Çapraz cüret duygusu seçme ant sonuçları fazlalık etkiler. Dostlukla…

(OP. DR. AYSUN MAMAK / AKŞAM EZANI)

Bir Cevap Yazın