Kağan Şükür suskunluğunu bozdu!

Başbakan’ın çekilme fail vekiller üzere kullandığı ‘tuzluk’ benzetmesinden, Erdoğan Bayraktar’ın özür açıklamasına kadar ayrımsız haddinden fazla konuda azrail mesajlar verdi…

TBMM 24. Zaman İstanbul 3. Bölge Milletvekili Melik Şükür, SELIM Tümen ‘den istifa ettikten sonra, iptila edilen süreç ile ilgilendiren ilk defa deli dolu yayında açıklamalarda bulundu.

Zaman TV ’dahi yayınlanan “Erkam Tufan ’la Analiz” programına misafir olan Melik Şükür, istifası ile ilişik ‘buyruk aldı ’ ithamlarına kıymet “Ben hayatım süresince kimseden buyruk almadım” diyerek konuştu.

“BEN EMİRLE DEĞİL, BAŞVEKIL ’IN TEKLİFİYLE SAYLAV OLDUM”

AKP ’li Mehmet Şanlı Şahin ’in ‘İşin özeti: Bana emrettiler ego DÜRÜST Tümen ’ye geldim, deminden emrettiler ayrıldım ’ demektir” ifadelerinin sorulması üstüne Şükür, kendisinin DÜRÜST Parti ’ye bittabi girdiğini, Başbakan Erdoğan ’ın çokça mebzul bildiğini söyledi.

Bağımsız Milletvekili icra vekili Şükür, Başbakan ’ın kendisini Dolmabahçe ’ye çağırma ettiğini, orada birlikte kendisine milletvekilliği teklifinde bulunduğunu belirtti. 26 Gücük Ay ’ta görüşmeye giderken aklında vekillik olmadığını anlatan Şükür, “Ben emirle değil, Başbakan ’ın teklifiyle nazır oldum.” diye konuştu..

“GELIŞIGÜZEL ŞEYİN ÜZERINE KASEM EDEBİLİRİM, INCIZAP AMACIYLA MIR ALMADIM”

“Hocaefendi ’nin emri ya birlikte talimatıyla mı AK Fırka ’den istifa ettiniz?” sorusuna ise Hakan Şükür, “Benim itikatlı olduğumu, değerlerime ne kadar ehemmiyet verdiğimi herkes bilir sistem bilir; seçme şeyin üzerine ahit edebilirim. Ve bu ispatlanırsa değiştirmeden İdris Bal ’ın söylediği kabil, ben bununla ilişkin incizap etmeyi bırakın hayatımla ilgilendiren bir nice şeyden da vazgeçerim.” diye cevap verdi..

Bozuk futbolcu ve mebus Melik Şükür, ferman söylemlerinin bire bir itibarsızlaştırma olduğunu söyleyip, şunları anlatım etti:

“Ben az buçuk ne kadar da noksan olsam birlikte kendimi kesinlikle hizmete kapalı görmüyorum, göremiyorum çünkü; Oradaki hizmetlerin zerresi kadar olamayacağımı, oradaki aynı öğretmenin dünyanın neresinde görev yapıyor olduğunu zat gözlerimle müşahade ettiğim üzere söylüyorum bunu. Kendimi oraya yakıştıramıyorum, boş söyleyeyim. Henüz fazla bakım edebilirim ego. Hem ülkem üzere uluslararası alanda olur özlük ülkemde.. Benim fert tavrım bu. Ama ‘talimatla geldi, talimatla gitti ’ gibi giderken kişi iradeniz dışında debi ettiğinizi telmih fail sözler bilcümle itibarsızlaştırma. Demincek buradan ayrıldıktan sonra bunların söylenmesi, moda kelimeyle ‘zamanlamanın düşündürücü ’ olması, çıktıktan bilahare size çokça farklı şeylerin söylendiği.. Keşki söylenmeseydi, bari bunları duymamış olsaydım..”

“ISTIFA MEKTUBU AĞIZ AĞIZA BANA AIT”

Incizap mektubunu eşinin yanı sıra yazdığını, dört buçuk sayfadan bir buçuk sayfaya indirdiğini ve bildirme değer verdiklerinin üzerine birlikte kasem edebileceğini belirten Şükür, bugüne büyüklüğünde markajcı göstergeç programları fail, duygularını ifade edebilen, haddinden fazla okuyan, hayatı yaşayarak öğür, bir nice farklı şeyler görmüş, teessürat muammer, sıkıntılardan çıkma yolunu özlük geliştirmiş ve yargılama yeteneği olan benzeri adam adına mektubun namına ilgilendiren olduğunu rapor etti.

‘Fethullah Gülen sizin üzere kimdir? ’ sorusunu da özgür nazır Şükür, “Benim amacıyla derece verdiğim, vatanını milletini dost, bayrağını seven, o sembol için ölmeyi bile göze takanak sevdiğim bire bir eş” şeklinde cevapladı.

BANA BAKANLIĞIN HAYIRLI OLSUN DEDİ

Ayrıca Kağan Şükür çekilme süreciyle ilişkin, şunları söyledi:

“16 Boşluk günü benim tıpkı konuşmam vardı. Konuşmamı yazdım. Haşan Şaş ile birlikteydik. Çekilme metnini önceki gören Hasan Şaş ’tır. Ego istifa kararını başlangıçta almıştım. İstifamdan evvel aynı bakanımız bana bakanlığın doğru olsun ama benden duymadın dedi. Ben nereden bileyim 15 aydır süren bir soruşturmanın 17 Mesafe haset ortaya çıkacağını. Bu görüngü benim hesap edebileceğim aynı husus değildi. Icra Vekili olup incizap etmektense ricat metnini verdim ve ayrıldım.”

25 YIL TÜMDEN OYNADIM 4,5 MİLYON DOLARIM BULUNMAYAN

Yolsuzluk yapıldığına inandığını söyleyen Şükür, “İnter ’da Torino ’birlikte Galatasaray ’dahi almak amacıyla 25 yıl bütünüyle oynadım 4.5 milyon dolarım yok Halkbankası müdürünün var” dedi.

VATAN GENEL AĞ SİTESİ

Hakan Şükür’ün açıklamalarını haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın