Kahkaha Doğandemir: ‘Her teklifi akseptans etmem’

Vatan’dan Çizi Solmaz’ın röportajı…

‘Ihtilas Olmadan Aşılama Ol ’ projesi ile gençlere nasıl bire bir şuur kazandıracaksınız?

Doktorum Prof. Dr. Mete Güngör, acıma ağzı kanseri ile ait projesinden bahsetti ve ben birlikte katkıda olmak istedim. Çünkü rahim ağzı kanseri üstüne çok bilinçsiziz. Önlenebilir tıpkısı amansız hastalık türü ama buna rağmen haddinden fazla oylumlu. Aşılama yolu ile bu amansız hastalık çeşidinden korunabileceğiniz üzerine gençleri bilinçlendirmek üzere böyle bire bir yola çıktık. Kadınlar jinekolojik alanda kendine stabil ehemmiyet vermiyor. Hepimizin kontrolden geçmemiz gerekiyor. Bu konuda hangi kadar er bilinçlenirsek, o büyüklüğünde korunma oranı üstelik artıyor. Hangi kadar erken aşı yaptırırsanız, o kadar kanserden korunuyorsunuz. Bu konuda vukuf sahibi olmadığımız üzere riski taşıyoruz. Popüler kültüre bakım eden ayrımsız meslek yapıyoruz. Bunun sunturlu tıpkı yere dokunmasını birlikte istiyorum. Beni destekleyen kitle, beni benden çok düşünüyor.

Oyunbazlık mesleğini seçtiğinizden beri hayata karşı henüz mı kontrollüsünüz?

Bu işi yapıyorsak şayet sadece kendimizden sorumlu olmuyoruz. Bizi destekleyen aynı yığın varsa eğer onlardan bile mesul oluyorsun. Kendin olmaktan vazgeçmiyorsun, hayattaki duruşundan üstelik… Karşınızda bu kadar tendürüst tıpkısı kütle varsa attığınız adımları düşünmek zorundasınız.

‘SENARYO KONUSUNDA İDEALİSTİM ’

Üçkâğıtçılık sizin üzere hangi anlatım ediyor?

Benim sürekli ayn önünde olayım kabil aynı derdim namevcut. Ayrımsız unutulma kaygısında olmadım. Üçkâğıtçılık sağlık aldığım sürece yapmak istediğim tıpkısı şey.

Sinemada de romantik fars filmlerini sevdiniz…

Yemeden Içmeden tesadüftü. Gücük Ay ayında vizyona girecek olan Gelişigüzel Öz Aşktan filmi oyuncularının hayatında eksantrik tıpkısı bap anahtar gibi geliyor bana.

HANDE DOĞANDEMİR (IŞIK-GALERİ)

Güneşi Beklerken dizisinden sonra senaryo almak çokça henüz zor mu?

Hâlâ biraz ülkücü davranıyorum o konuda. Herhangi Bir teklifi kabul etmem. Tafsilatlı eliyorum.

‘EKRANDA YAKIŞIKLI AYVAZ SOLDURMAK İSTERİZ ’

Sizi yıpratacak şeyler oldu mu?

Ben az buçuk hassas tıpkısı insanım. Bir Nice eleştiriyi ciddiye alıyorum. Bu balaban sevginin yanı sıra haddinden fazla nazik nefretle üstelik karşılaşabiliyoruz. Bu nev şeylere başlarda haddinden fazla üzülüyordum, amma giderek onu üstelik tolere etmeyi ve kırılmamayı öğrendim.

Setlerde kadınlar ciddiye alınıyor mu? Çünkü akıbet dönemde televizyonu kaslı ve gösterişli erkekler basmış durumda…

Şu bire bir realist televizyonu kadınlar izliyor. Herhangi Bir işin alıcısı kadınlar. O yüzden gösterişli tıpkı eş görmeyi hepimiz isteriz ve hepimizin dikkatini çeker. Kişi adıma gani, domuzuna ve başarılı kadınlar gördükçe bahtiyar oluyorum. Bizim kuşak avrat oyuncular, işini ciddiye alıyor. Kimsenin vakit kaybetmeden popülerlik kaygısı yok. Haddinden Fazla muvaffakiyetli kadınları izlemekten esenlik alıyoruz.

Yeni benzeri dizide olacak mısınız?

Gür aynı projede televizyona döneceğim. Kendimi tekrarlamamam lazım.

‘POPÜLERLİĞİN EĞRETI OLDUĞUNU UNUTMUYORUM ’

Güneşi Beklerken dizisindeki liseli kız algısını silebildiniz mi?

Temsil Fiyaka dizisinde çokça alakasız ayrımsız kadını canlandırdım. Zarfında bulunduğunuz hikaye inandırıcıysa seyircinin üstelik algısı o noktada değişebiliyor. Kimsenin beni lise öğrencisi kız adına arayacağını sanmıyorum. Onu bire bir öğün yaptım, şimdi bambaşka şeyler meşgul olmak lazım.

O dizi dönemi güvenilmez ayrımsız ilgi vardı size. Popülerite ile zahir başa çıkmayı başardınız?

Bu noktaya çokça kıytırık gelmedim. Çok himmet verdim ve çalıştım. Bunu sindirebilmekle ve tıpkı gün bunun eğreti olabileceğini aklından çıkarmamakla müntesip. Bunun bire bir hisse senedi olduğunu kabullenmek gerek. Rabıta çokça kandırıcı tıpkı husus ama buna kendini kaptırmamak lazım. Ben işimi ciddiye alıyorum. Amma bunun geçici olduğunu unutmuyorum. Benzeri aktarılma alelacayip ayrımsız hayatı birlikte tercih edebilirim. Popülerliğin senin önüne geçmesi ağır sıklet türlü. Hayatta bambaşka ayrımsız rehavet alıyorsun. Hem kendin tevessül etmek hem titiz doğmak dengesini tahsis etmek baskı. Bu anlamda kendimi eğitmeye çalıştım. Sabırlı olmayı öğrendim. Biraz da özlemek işi bizimkisi… Doğru gelişim, akıllıca zamanı…

Bir Cevap Yazın