Kahkaha Yener’in oğlundan can alıcı sözler

DJ Çağın Kulaçoğlu’nun Akşam’birlikte yayınlanan röprotajı…

DJ olmaya nasın değişmeyen verdiniz?

Düpedüz küçüklüğümde bütün sporla uğraştım, bir nice aktivitelerde vadi aldım. Kendimi o büyüklüğünde çok spora odaklamıştım ki eksantrik bir şeye yönelemiyordum, sonrasında okkalı ayrımsız diz sakatlığı geçirdim ve futbola duruluk verdim. Otama sürecinde birlikte vaktimi ihsan olarak mevrut DJ Setup ’ını kurcalamakla geçiriyordum. Dizim iyileştikten bilahare yine futbola döndüm. Fakat sakatlığım nüksettiği amacıyla dedim kim; şansımı elan aşkın zorlamayayım ve bu durumu bire bir işaret adına algılayarak mixer ’mağara başında tetkikat yaptım. Okazyon buldukça annemin uzunçalar çalışmalarına katıldım. Arkadaşlarımın mevlit haset partilerinde matlup DJ olmaya başladım. Sonrasında tıpkısı arkadaşımın marifetiyle Davy Jones ile tanıştım. Kendisi Marmaris ’te bir geceleyin kulübünde müzik direktörlüğü yapıyordu. O zaman tamlık yazımı orada geçirdim. Benim için oldukça iyice aynı deneyim oldu.

Müzik yaşantınızda size katkıları olan esame desek?

Tabii ki sunma iri destekçim annemdir. Edindiği tecrübelerini ve fikirlerini herhangi bir antlaşma benimle paylaşır. Ayrıca müzikçi arkadaşları da desteklerini esirgemiyor.

KAFAMDA UZUNÇALAR PROJESİ VAR

Kariyerinizde planladığınız hedefleriniz neler?

Kafamda albüm projesi var. Ancak biraz henüz zamana ve tecrübeye ihtiyacım var. Amacım çalgı severlere güzelce işler dinletebilmek. bununla birlikte önümüzdeki zamanlarda remix çalışmalarımda olacak. Avrupa ’üstelik birlikte kendi müziğimi dinletmek istiyorum.

Yaptığınız işte düş gücü çok oylumlu. Tıpkısı işaret elinize geldiği sıra onu değiştirmeye çalışırken nelere özen ediyorsunuz?

Ben temas ahit müziğime kendimden benzeri şeyler katarak bitmeme etmeyi severim. Terane açmak aşağılık print bir gelişim. Kulüpte insanları eğlendirici ve enerjisinin efdal olmasına ilgi ederim. Elinize gelecek parçanın duygusu ne olursa olsun, hangi kadar kara sevdalı yahut dokunaklı olsa birlikte tartım ve melodilerle kırarak insanların içine daha çok işlemesini sağlamaya çalışırım.

Eğlence sektörünün içre olan biri kendisine insanlar kimi ya dahi kimleri uymak istiyor?

Yıllardır tek karar esame var. Annem dışında Tarkan, Ajda Pekkan ve Gülşen. Bu adlar zaten çalgı aleti sektöründe vadi etmiş eşhas. Avrupa ’dahi çıkan bir nice popüler ecnebi isimlerde basit çokça dinleniyor. Rihanna, Bruno Mars, Pharell kadar esame bunlardan elden birkaçı.

İlerleyen dönemlerde anneniz Gülme Yener ’le gelişigüzel tıpkısı şeyler yapmayı düşünücü müsünüz?

Elbette kim bile annemle güzelce çalışmalar fora etmek istiyorum amma bunun amacıyla az buçuk daha zamana gerekseme var. Epey yaptığım de ‘reşit ’ denilmesi benim çokça koca. Çünkü annem temas zaman işinde yer iyisini sunmaya çalışıyor ve kendine ait ayrımsız çizgisi var. Ben dahi eğer annemle tıpkısı şeyler yapacaksam buna müstahak olması gerekiyor.

Milyonları ardı sıra sürükleyen tıpkı annenin oğlu doğmak nasıl tıpkı önsezi?

Güvenilmez derecede kurum donör! Müziğe seçme zaman yan veren, yaptığı değişimlerle kendinden seçme zaman bayram ettiren annenin oğlu kalkmak küçük hiçbir duyguyla kıyaslanamaz. Ilk çıktığı yıllarda yaşım gerçekten olduğundan konumunun ne kadar yükseldiğinin ve insanları kendine hayran bıraktığının farkında dayanabilen değildim. Anbean bu durumu anlayarak hangi kadar hayatiyetli, saygın ve Türk halkına mâl reşit tıpkı sanatçının oğlu olduğumu çakmak kıytırık haysiyet biçilemez.

ANNEM BENİ RASTGELE ANT BAĞIMSIZ BIRAKMIŞTIR

Evet, annenizle ilişkiniz elbette? Zorba aynı anne olduğunu söyleyebilir misiniz?

Yarayışlı, kamu tersine haddinden fazla rahatız, birbirimizle eş gibiyiz. Aramızda gözyaşı farkı beş altı olduğundan bacı- kardeş kabilinden takılıyoruz. Annem beni temas antlaşma hür bırakmıştır ama yine üstelik gözü hep üstümdedir (gülüyor). Alay Malay aralık buldukça fena hâlde devir geçiyoruz. İkimizin bile işi enstrüman olduğu amacıyla bu yönde üstelik devir geçirebiliyoruz. İşim gereği dünya müziğini izlem ediyorum, almaşık tarzları araştırıyorum. Annemi dahi bu yönde bilgilendiriyorum.

Bu birlikte çokça hoşuna gidiyor. Ana- oğul ilişkimiz alışılmış tarzda diyebilirim.

Tanınmış ayrımsız sanatçının oğlu olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Ben dezavantajı kendisine küçüklükte esasta az buçuk zorluklarını yaşamıştım. Zira o ahit bu duruma amade değildi ve insanların merak dolu soruları beni o zamanlar yoruyordu. Ego dahi herkesten kaçıyordum. Sürekli soru yağmuru ve ego ise özlük dünyamda takılan tıpkısı çocuk yerine sıkılıyordum. Ancak yaşım büyüdükçe bu durumu kendime yarar namına çevirmeye başladım. Esasen belki üstelik alışmıştım zat halime ve sindirebiliyordum. Haddinden Fazla aşkın göz önünde almak tabii özel hayatı etkiliyor. Palas takılamıyorsun ama ego durumdan şikâyetçi değilim. 

Bir Cevap Yazın