Kahve bağımlılarına kötü haber!..

Bilirkişi Diyetisyen Işın Sayın, asırlardır insanları sosyalleştirme bağlarını ihya hesabına çokça keyifli tıpkısı çevirici olan kahvenin haddinden fazla tüketilmesi halinde vücuttan yarayışlı mineralleri attığını belirtti.

Yararları da olan kahvenin aşkın tüketilmesi halinde zararlarının olduğunu tamlayan Eksper Diyetisyen Işın Sayın, bu zararları sıraladı. Kafeinde sınırın 2 tatlı kaşığı olduğunu belirten Sayın, bu miktarın üzerinde içilen kahvenin kalın idrara fark etmek yoluyla vücutta yararlı minerallerin erozyonuna kez açtığına dikkat çekti. Gâh afiyet sorunları olması halinde kişiye bakarak bu dozun düşürülebileceğini tamlayan Sayın, şöyle konuştu:

“Magnezyumun kahve nedeniyle idrarla atılması ince vadede depresyona ve kas ağrılarına sefer açabilmektedir. Antidepresan benzeri mineral olan magnezyum, 2 şekerli kaşığı kahveden itibaren idrarla atıldığından ufuk görevini yapamaz. Yani haddizatında çok kıraathane asap sistemine dolgunca gelmez. Dozu kaçan kahvenin asap sistemini uyarıcı etkisiyle agresif tepkiler ve tahammülsüzlük kabilinden sorunlar doğurabilmektedir. Bu bile sosyal ilişkilerimize yansıyabilir.”

Beş Altı miktardaki kahvenin kişiye gürecilik verdiğini ancak 2 fincandan aşkın kahvenin anemiye sadık kendisine saçlarda dökülme, halsizlik, fütur, odaklanamama kadar sorunlara öğün açtığına özen çekici Işın Sayın, “Iyice bu nedenle kahveye daha çok gerekseme duyarsınız ve fark etmeden bağımlı arkaç gelebilirsiniz. 2 lezzetli kaşığından fazla kıraathane, uzun süreli tüketimde genetik yatkınlık üstelik varsa kemik erimesine kere açabilmektedir. İnsulin direnci ve hipoglisemisi olanlara diyabeti geciktirmek için günde sunma çokça 1 fincan kıraathane önerilirken, 6 fincandan sonrasında işlemler tersine döner kebap. Kahvenin tafsilatlı müddet fazlaca tüketilmesinin diyabete neden olma oranını yüzde 67 arttırdığı kanıtlanmıştır. Çünkü kıraathane metabolizmayı hızlandırır. Pankreas dahi metabolizmanın tıpkı parçasıdır ve kafeinle karşılaşınca aşkın meşgul. Bunun sonucunda insülin hormonu istenenden elan aşkın salgılanarak, çağ şekerinin düşmesine, karbonhidrat eğilimine kez miftah” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın