Kalıcı makyajda tıpkı kusur var!

Plastik ve rekonstrüktif cerrahlar seçkin zamankinden elan aşkın 3 boyutlu areola birlikte kudretli uzmana gerekseme duymaktadırlar. Dünya genelinde göğüs kanserinin artması neticesinde yapılan döş alma operasyonları sonrası yeniden bağır oluşturan cerrahların sine ucu areola dövmesi yapacak ehlihibre permanant makeup arayışlarını artırmakta.

Meme areola kompleksinin format ve yerleşimini sınırlamak tabii hasıl areola cerrahların istediği bu uygulamayı yapabilecek derecede uzman kalıcı makyaj sanatçısı çekilmekte. Yapılan çalışmalar ise cerrahlarımızı istiğna etmemekte. Oluşturmuş oldukları kullanılmamış göğüsün topluluk sıfır ellerde areola ile uzanım ve simetriyi kaybetmesi karşısında bedbaht olmalarına etken oluyor. Bu uygulamalar amacıyla önerilebilecek kalıcı makyaj uzmanı sayısının sıkı olması uygulayıcıların ehliyetli mahiyet bilgisine topluluk olmaması üzere sorunlar maalesef kim eğitimsizlikten kaynaklanıyor. 

Bu çalışmalar üzere hususi eğitimler alınması gerekmektedir. Morali bozacak yanlışlardan banko kaçınılmalıdır. Areola kompleksi temelli makyaj ve repigmentasyon alanında uzmanlar gerekmektedir. Bu işlemin mastektomi sonrası baştan baştan ahşa oluşturulmuş hastalar için olması makyajın önemini elan dahi artırmakta…

Pir yaşatmak sanattır…

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın