KALP KRIZI işte hakeza geliyor!..

BBC’nin haberine göre, ruhsal gerilim geninin değişikliğe düçar biçimine eş his hastalarının, kalp krizi geçirme yahut ölme olasılıklarının yüzdelik 38 oranında elan aşkın olduğu belirtildi. Sonuçları PLOS ONE dergisinde yayımlanan ve Duke Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden tıpkı ekibin yaptığı araştırı çerçevesinde, kişinin stresin etkilerine cebin daha savunmasız kuzuluk gelmesiyle angajmanlı, eş genomundaki harf değişikliğini inceledi.

GENETİĞİ BIRLIKTE DEĞİŞTİRMİŞSE KALP KRIZI RİSKİ ARTIYOR

Araştırmacılar, 7 yıllık süreçte, yaş, obezite ve sigara kullanımı kabilinden faktörleri birlikte hesaba katarak yaptıkları incelemede, genetik değişime cemaat kalp hastalarının, bu değişime erbap olmayanlara bakarak kalp krizi nakil evet de kalp rahatsızlığından yitme olasılıklarının yüzdelik 38 oranında henüz efdal olduğunu gözlemledi.

Belirgi üstüne, stres yönetimi teknikleri ve çıkar yol tedavilerinin, ölümleri ve krizleri azaltabileceği görüşü dile getirildi. Araştırmada incelenen 6 bin duygu hastasından kadınların yüzde üçünde ve tahminî değme 10 erkekten birinde bu kalıtım bilimi değişikliğin görüldüğü kaydedildi.

HÜRRİYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın