Kanaat olmanın 10 faydası!..

İngiliz Sun gazetesi yetinme olmanın sağlığa yaptığı 10 müspet etkiyi sıraladı. “Doyum başlamak doktoru uzak tutuyor” başlığıyla yayınlanan yazıdaki olumlu etkiler şöyle sıralanıyor:

1. Cildi güzelleştiriyor. Kan akışını hızlandırıyor, yaşlanmayı engelleyen steroid hormonunun salgılanmasına hastalık oluyor. Bu nedenle cilt elan sunturlu ve taze görünüyor.

2. Haftada aynı evet üstelik iki yol doyum olmak. Immunoglobulin A yahut IgA seviyesini yükseltiyor, bu bile muafiyet sisteminin virüslere cebin direncini attırıyor.

3. Gaflet ilacından elan canlı. Tatmin sırasında salgılanan oksitosin uykuya dalmayı kolaylaştırıyor.

4. Sıkıntı cinsiyet yapmamak için mazeret olmamalı. G- Noktası terimini ortaya atan Dr. Beverly Whipple’a bakarak bu noktadan kaynaklı doyum olan kadınların ağrı eşiğinin yüzde 107 oranında yükseldiğini savunuyor.

5. Önsezi krizinden koruyor. İsrail’deki ayrımsız araştırmaya bakarak yoğun orgazm olan kadınlarda kalp krizi riski düşük.

6. Stresi altediyor. Orgazm sırasında bellek asap ilacı Prozac’ın birlikte içerdiği serotonini salgılıyor ve stresi azaltıyor.

7. Prostat kanserini engelliyor. Araştırmalara bakarak ahenkli cinsiyet hayatı, kanaat sırasında dikel boşaldığı üzere prostat bezini temizliyor ve ileriki yaşlarda prostat kanserine yakalanma riskini düşürüyor.

8. Gençleştiriyor. Haftada üç yol sevişen çiftler elan beş altı sevişenlere oranla 10 gözyaşı daha taze görünüyor.

9. Bicik kanseri riskini düşürüyor. Yunanistan’dahi yapılan tıpkısı araştırmaya bakarak kalın kanaat sıfır karı ve erkeklerin meme kanserine yakalanma riski yüzdelik 25 daha faziletli.

10. Ağrıyı azaltıyor. ABD’de New Jersey’de yapılan araştırma yoğun doyum olan kadınlarda başta romatizma koyulmak amacıyla bazı ağrıların şiddetinin düşük olduğu saptandı.


Bir Cevap Yazın