Kanlı katilden müebbet veren hakime teşekkür!

Sabah’ta kayran kayran habere bakarak oğlu aracılığıyla öldürülmüş nikâhsız eşinin intikamını almak isterken bilmeyerek 14 yaşındaki Aleyna Erbil’i öldüren Mehmet Çaktır, akıbet savunmasında “Bayağı kızın canını alarak bu cezayı türe ettim. Babası rahatlayacaksa sunma ağır sıklet cezayı verin” dedi.

Müebbet hapse mahkûm edilince birlikte murafaa heyetine “Esen olun” ifadesini kullandı. Adana’daki eşi ve çocuklarını metrukiyet eden Mehmet Çaktır, nikâhsız birlikte yaşadığı Birgül Taş ile Konya’nın Çumra ilçesine yerleşti. Babalarının kendilerini metrukiyet etmesine içerleyen Osman Çaktır, 6 Eylül’dahi Çumra’ya her an olaydan mesul tuttuğu Birgül Taş’ı öldürdü. Mahdum Çaktır tutuklanırken, baba Mehmet Çaktır, av tüfeğini yanına alarak Adana’ya gitti.

Çaktır, eski eşi ve çocuklarının bulunduğu Sümer Mahallesi’ne gitti. Ancak 38 numaralı aile yerine 32 numaralı eve ateş edince, kanepede monitör izleyen 14 yaşındaki Aleyna Erbil’i öldürdü.

‘EN AĞIR CEZAYI VERİN’

Tutuklanan Mehmet Çaktır, Adana 9. Vahim Ukubet Mahkemesi’nde önceki aktarılma karar duruşmasına artık.

Sonuç savunmasında bile pişman olduğunu söyleyen Çaktır, “Taammüden yapmadım. İstemeden hoşur ayrımsız çocuğun canına kıydım. Babası rahatlayacaksa en vahim cezayı verin. Ben bu cezayı doğruluk ettim. Allah katında şüphesiz adisyon vereceğim. Babası beni affetsin” dedi.

Aleyna Erbil’in babası Faruk Erbil da sanığın arz pahal şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, sanığı “Çocuğu vurmak” suçundan evvel ağırlaştırılmış müebbet hapse hükümlü etti. Ardından cinayet “mümkün kastla” işlendiğinden ceza müebbet hapse çevrildi ve gür çözme indirimi uygulanmadı. Bu kararın ardından sanık, mahkeme heyetine “Sağ olun, Cenabıhak razı olsun” dedi. 

Bir Cevap Yazın