Kanser riskini azaltan faaliyetler!

İHA’nın haberine bakarak ahşa kanserinin kadınlarda kansere vabeste ölümlerin sunma çokça görülen ikinci sebebi olduğunu dile getiren Op.Dr.Naci Polat, “Dünya keyif örgütüne bakarak temas yıl bir milyondan çok eskimemiş döş kanseri teşhisi koyulmaktadır ve buna canlandırma koyulmadan kaybedilen hastalar karışma değildir. Döş kanseri tanısı er dönemde koyulabilirse otama edilebilen tıpkısı kanser türüdür ve eğer yeterince erken teşhis koyulabilirse mecmu göğüsün alınmasına bile lazım kalmaz.

Fakat sıklıkla tanılama elan geç dönemlerde koyulur ve buut bu olduğunda üstelik göğüsün ağız ağıza alınması, bindi altı ak kan nodu disseksiyonu yapılması ve peşi sıra hastanın kemoterapi ve/yahut ışın tedavisi görmesi gerekir. Parçalanmamış bu dönemin arkası sıra üstelik hastaya değişik yöntemlerle döş rekonstrüksiyonu yapılması gerekir. Ancak yapılan sunma mebzul yeniden kurma de hastanın köken göğüsünün korunması kadar sunturlu tıpkısı akıbet veremez” dedi.

Özellikle göğüs kanseri riski faziletli kadınlar örneğin annesi, teyzesi, veya kızkardeşi bağır kanseri olan kadınlar kabil, bu durumdan âlem henüz stresli ayrımsız sahn sürdüğünü kaydeden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Naci Polat, daha sonraları şunları kaydetti; “Mufassal yıllar süresince bu kök davranışlar amacıyla tek ek gün profilaktik mastektomi olmuştur. Cezrî elektif mastektomi az çok ağır tıpkısı işler olup cemi ciğer dokusunun kap dış çıkartılması ve bağır dokusu yerine protez yerleştirilmesi işlemidir. Ancak yöntemin hem beğenilen sonuçları birlik değildir, hem dahi hastanın göğüs dokusu tamamen çıkartıldığı için hele tendürüst bayanlarda hamilelik sonrası benzen verilmesine engel evet. Bu nedenlerden ufuk faziletkâr ciğer kanseri riski haiz stabil çok karı elektif profilaktik mastektomi yapmaktan kaçınmaktadırlar.

YÜKSEK RISK ALTINDAKİ KADINLAR IÇIN BENZERI AYRIKSI ALTERNATIF VAR

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Danimarka ve İsveç’te binlerce kadın üstünde yapılan bir çalışmada ahşa küçültme operasyonunun (reduction mammoplasty) yüksek bağır kanseri riski olan kadınlarda ahşa kanseri oluşumunu örtüsüz derecede azalttığı görülmüştür. Bu çalışmaya bakarak Plastik Cerrahlar yoluyla yapılan bir bağır küçültme ameliyatı bağır kanseri oluş riskini %50-70 azaltmaktadır. Bu say hem galeyan donör hem da umut verici tıpkısı çalışmadır. Efdal döş kanseri riski olan kadınlara tıpkı ayriksi bekletme süresi fark etmek ve onların kişi sağlıklarını dulda yönünde provaktif tıpkı kadem atmalarını tedarik etmek hem sayrı hem birlikte cerrah için tıpkı hediyedir.

AHŞA TASGIR AMELİYATI AHŞA KANSERİ RİSKİNİ NASIL AZALTIR?

Bu çalışmanın sonucunda bağır kanseri riski haiz kadınlarda ahşa dokusu hangi büyüklüğünde aşkın ise sine amansız hastalık hücresine dönüşme riski olan döş hücrelerinin birlikte o büyüklüğünde fazla olduğu görülmüştür. Benzeri başka deyişle ne kadar ahşa dokusu alınırsa o büyüklüğünde döş hücresi dahi münfail tamam bu da ahşa kanserine dönüşme ihtimali olan hücrelerin sayısını azaltır.

DÖŞ TASGIR AMELİYATI NASIL UYGULANIR?

Bağır büyümesi göğüsün gelişimine, gebeliğe ve katmerli kilo alımına tutkun olarak sık sık karşılaşılan tıpkı sorundur. Alelumum hormonal aynı soruna ilişkin olmayan, akıbet 6 ay içinde büyümesi durmuş ve küçültülmesi istenen göğüsler amacıyla cerrahi girişim düşünülür. Bu kapsam sadece beğenilen ayrımsız sevgili oluşturmaz, benzeri zamanda omuzlarda ağrı, duruş bozuklukları, ahşa altında kaşıntı ve kızarıklık kabil sıkıntılara de sefer şalter. Bu çeşit şikayetlerine hal arayanların aşağıdaki bilgileri edinmesinde yarar vardır. Göğüslerdeki büyümenin hormonal tıpkı soruna sadık olup olmadığı araştırılmalıdır. Göğüslerdeki büyümenin devam edip etmediği sorgulanmalıdır. Göğüste ele mevrut ağrılı veya ağrısız ayrımsız kitle olup olmadığı araştırılmalıdır. Göğüste geçirilmiş bire bir enfeksiyon yahut faaliyetler olup olmadığı sorgulanmalıdır.”

Bir Cevap Yazın