Kanserden lacerem korunuruz?..

Baskın, it canlı çok şeyin kansere misil açabildiğini, çevresel faktörlerin, kirliliğin, gıda maddelerinin ve çok farklı şeylerin bunda canlı olduğunu dile getirdi. Müvellidülhumuza solunan rastgele an kanserojen bire bir bando maddelerin da üretildiğini dile getiren Hâkim, “Vücudumuz herhangi bir zaman binlerce kanser hücresi üretiyor fakat bu herkeste kanser hastalığına misil açmıyor. Bizim immün (muafiyet) koruma sistemlerimiz var, onlar bizi hücrelerin kanserleşme sürecinden, tümörleşme sürecinden koruyor. İmmün sistemimizi kuvvetli tutarsak amansız hastalık hastalığına yakalanmayız” diye konuştu.

KANSERDEN KORUNMANIN ALTIN KURALLARI

Kanserle savaşta genişlik yetişkin basamağın bu hastalığa yakalanmamak olduğunu vurgulayan Yasemin Baskın, şu bilgileri verdi:

“Sağlıklı yaşam koşulları kansere yakalanmamada yer yetişkin etkendir. Zinde beslenecek, zinde yaşayacağız. Evde oturup, yatmayacağız. Banko günde 20 an antrenman yapılmalı. Sevimli kilosuna pekâlâ ilgi etmeli. Yemekler evde pişirilmeli. Emanet kansere yakalanmamak için sebzeyi, meyveyi mevsiminde yemeli. Hormonsuz üretilmiş kâr ve sebzeler yeğleme edilmeli. Yenilen üründe ulama maddesinin konulmamasına dikkat edilmeli. Tedbir sürecinde metin olan ve küflenmemiş besinler tüketilmeli. Sigara içilmemeli.”

Çevreden gelen zehirlenmelerin su, yer, havayı da kirlettiğine belen fail Dominant, çevrenin akman olmasının da kanserden uzaklaştırıcı etkili olduğunu sözlerine ekledi.

HÜRRİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın