Kanun meclisten geçti, maaşlar artıyor!..

Takvim’üstelik vadi alan habere bakarak hükümet, zam müjdelerini birbiri ardına hayata geçiriyor. Minimal ücretin açık bin 300 liraya çıkmasından sonradan, vakit kaybetmeden işçilerin değil bir nice meslek grubunun maaşlarına ve ödeneklerine zam geldi. söz konusu yasa tasarıları üstelik Meclis’te birer birer çıkmaya başladı. Üniversite öğrencilerinin bursları 400 liraya yükseltilirken muhtarlara üstelik 350 teklik artım geldi.

Polislerin ise inanma hizmeti tazminatı yüzde 25 oranında artırılırken maaşlara 480 lirayı bulan zamlar yansıyacak. Bunun yanı sıra asker ve erbaşların harçlıkları artarken polis ve astsubayların göstergelerinin yükseltilmesi da mahiye ve emekli ikramiyelerine müspet yansıyacak.

ASTSUBAYLARA UYMA: Astsubay emeklilerinin 2003 yılı öncesi ve sonrası oluşan farkın kapatılmasına yönelik intibakları sağlanacak. 
 
MUHTARLAR: Kocabaşı maaşları Ocak’tan itibaren 950 teklik hesabına bin 300 teklik yerine ödenecek. 
 
ÖĞRENCİLER: Lisans öğrencilerinin bursu 400 liraya imdi. Askeri öğrencilerin ve erlerin harçlıkları yükseltilecek.
 
YAŞLILAR: 65 gözyaşı aylığı alanların, kimin birlikte yaşarlarsa yaşasınlar maaşlarında ara ve çekinti olması önlenecek. 
 
ESNAFA ITIMAT: Banal esnafa 30 bin liraya büyüklüğünde faizsiz cesaret verilecek.
 
POLİSLER VE ERBAŞLAR: Polislerin ve ehlivukuf erbaşların 2.200 olan mülhak göstergeleri 3.000’e çıkarılacak. Bu, maaşlarını ve emekli ikramiyelerini artıracak. Ayrıca polislerin güven bakım tazminatları yüzde 25 artırılacak.
 
GENÇLERE BINDI: ILK KEZ gelişim bulan gençlerin maaşı 1 yıl boyunca ululuk aracılığıyla ödenecek. Lise ve üniversite mezunu gençlerin Umumi Afiyet Sigortası borçları silinecek. Gelişim inşa etmek talip gençlere karşılıksız 50 bin liralık verilecek. Gelin Olmak isteyenlere 5 bin lira bindi sağlanacak.

Bir Cevap Yazın