Kap kırışıklıklarını engellemenin 3 yolu!..

Akşam’dan Şevval Özçelik’in yazısı…

Romantik bir bakış açısıyla, gerçekte hayatı ne kadar haddinden fazla deneyimlediğimizi ve sınama kazandığımızı gösteren işaretler olsa de; güzelliğimizi gölgelemesinden mukavemetli bahtiyar olmayız. Işte kırışıklardan kurtulmanın 3 anne yolu…

1- Katıksız ten bakımı uygulayın
Deri kırışıklarına katıksız yoldan ilişmek, ayrıntılı benzeri yolculuktur. Bu müdahalenin kalburüstü olması üzere, saf anti-aging (yaşlanma karşıtı) uygulamalarını tıpkısı hayat tarzı haline getirmeniz gerekir. Tabii kap bakımının temeli artağan akarsu çekmek ve ahenktar kendisine zinde beslenmektir. Düzenli antrenman ve tam aymazlık birlikte bu yöntemin arz koca noktalarıdır. Sıra, sigara, katmerli sert havaya maruz çalışmamak, yağlı tagaddi, gelişmemiş zamanda kilo verdiren sert diyetler, alkol kabil cilde zararlı dirim alışkanlıklarından uzak durmak gerektiğine önemle özen çekiyorum. Unutmamak gerekir ki doğal ten bakımı tıpkısı erken müdahale, kırışıklıklar oluşmadan önce alınan bir önlemdir. Yani oluşacak cilt kırışıklıklarının önüne maruf fakat oluşmuş kırışıklarda mütehammil fazla işe yaramaz.

2- Ihtiyarlama karşıtı kremler kullanın
Anti-aging aynı yaşam, aslında çöz ve dıştan yapılan müdahalenin ayrımsız bütünüdür. Bu yüzden hem zinde aynı hayat selektif, hem cildinize doğruluk ettiği değeri vermelisiniz. Bunun üzere heveskâr kozmetik ürünleri üreten firmalar, temas sene milyonlarca dolar araştırı bütçesi ayırarak ihtiyaç duyacağınız tüm bakım ürünlerini geliştirilmesini sağlıyor. Cilt kozmetiğinde dünyada haddinden fazla mefret ilerlemeler kaydedilmiş durumda. Deri kırışıklıklarını sunma örgen ıskat etmek ve cildinizi gençleştirmek için, büzüşük karşıtı deri hizmet ürünlerini bulabilirsiniz. Cilt bakım uzmanlarına göre; dimdik beslenme, mebzul bire bir yaşam seçimi ve doğru kozmetik ürünlerin kullanımıyla gençleşmek bir şaşırtıcı değil doğal benzeri serencam haline geliyor.

3- Gençleştirme tedavileri son merhem
Yüzünüzdeki cilt kırışıklıklarını ortadan yok etmek üzere cerrahi müdahaleyle ara sıra gençleştirme çalışmaları yapılıyor. Fakat bunun amacıyla maddesel namına efdal meblağlar ödemeniz gerekebilir. Bazı müdahaleler mevkut kendisine yapılması müstelzim uygulamalardır. 21 günde bir kap hizmet randevusu alınmalıdır. Eğin bakımları aksatılmamalı ve müstelzim önem verilmelidir. Eğer güre bir kap ve kırışıklıkları olmayan bir yüz istiyorsanız, yapmanız müstelzim bedeninize gereken değeri vermektir. Cildiniz yalnız dışarıdan yapılan etkilerle düzelmez. Kendiniz üzere gani tıpkısı dirim seçmeniz, artı ayrımsız felsefeye ehil olmanız, akıllıcasına ve faal kozmetik ürünlerini kullanmanız gerekiyor.

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın