KAPLAYAN TAYYAR’A DAM CEZASI..

Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Gazeteci-Edip Kaplayan Tayyar, Operasyon: Ergenekon ünlü kitabı zımnında karşı sunulan 1 yıl 8 ay mapus cezası kararını HABERTÜRK TV ’ye yorumladı. Tayyar, “Böyle tıpkısı karardan herkesin utanç duyması gerekir. Ayrımsız yerlerden düğmeye basıldı. Ergenekon ’u kimsenin yazmasını istemiyorlar” diyerek konuştu. Aha Uçucu ’ın sözleri:

“Böyle tıpkı karardan herkesin utanma duyması gerekir. Kararda bilgi toplayarak ahit ortamında betik yazmakla suçlanıyorum.  Bu mahkemede yöneticilerinin çoğu Ergenekon ’dan cezaevinde olan Işıklı dergisinin iz yönetmeni aklanma etti. Onlar de bilgileri  yayınladılar ve bunun için yargılandı. Ama bize değişik tıpkısı yaklaşımda bulunuldu. Kararı halkoyu verecektir. “

YAN MUHABİRİ BARANSU ’EVET DURDURMA TALEBİ

“Baransu ’nun durumuna birlikte üzüldüm ama muhtemelen kim bir yerlerden düğmeye alçak. Ergenekon üzerine kimsenin yazması istenmiyor. AKARSU ’yi hedeflemiş tıpkısı Türkiye ’nin hakeza durumlara düşmemesi gerekir. Şu anda bu yönde kestirmece 3 bin sevgili küşade durumda. Burada hükümete da evgin fariza düşüyor. Kanuncu başkalık yapılmazsa aynı yıl ortamında Türkiye gazetecilerin şişman bölümünün ukubet aldığı ayrımsız büyüklük halkine döner.”

Bir Cevap Yazın