Kar 4 bölüm süresince yağacak!

Milliyet’te düz düz habere bakarak Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, Ilımlı Karadeniz ’in iç kesimlerinde görülen kar yağışlarının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Tokat, Amasya, Çorum ile Kargaşa, Samsun ve Giresun’un iç kesimlerinde sağlam, kayran kayran korkulu olmasının beklendiğini açıkladı. Yağışların Cumartesi haset akşam ezanı saatlerinden itibaren Amasya ve Çorum çevrelerinde etkisini kaybedeceği, sair illerimizde lep kesimler dahil başlamak için dokunaklı kar yağışı şeklinde bitmeme edeceğinin tutum edildiği belirtildi.

UYARILAR ARKA ARKAYA GELDİ

Konya, Aksaray, Karaman ve Niğde’de hafta sonuna kadar kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Hava Bilgisi 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, akşam saatlerinden temizlemek üzere ilişki haset sabahleyin saatlerine büyüklüğünde havza genelinde akva ve kayran kayran çetin kar yağışları beklendiği belirtildi.Kar yağışının, cumartesi haset vadi meydan akva rüzgarla bazı bazı tipiye hastalık olacağı ifade edilen açıklamada, antrparantez akva buzlanma ve don olayı görülmesinin hesap pusulası edildiği bildirildi.Açıklamada, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdebbir ve titiz olunması uyarısında bulunuldu.

İSTANBUL AMACIYLA UYARI

Meteorolojinin sonuç tahminlerine göre İstanbul’da bugün başlayacak kar 4 zaman bitmeme edecek.  İstanbul’da salı günü sıcaklıkların yükselmesi bekleniyor. Hele cumartesi haset yurdun büyük tıpkı bölümünde kar yağışı var.

ORTA KARADENİZ’BILE DA AĞIR KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, Itidalli Karadeniz ’mağara çöz kesimlerinde görülen kar yağışlarının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Tokat, Amasya, Çorum ile Kalaba, Samsun ve Giresun’un iç kesimlerinde kuvvetli, meydan yer güç olmasının beklendiğini açıkladı. Yağışların Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren Amasya ve Çorum çevrelerinde etkisini kaybedeceği, ayrıksı illerimizde kıran kesimler karışma gelmek amacıyla kırıcı kar yağışı şeklinde devam edeceğinin hesap edildiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın