Kar fırtınasında içki donduran ahiret yolculuğu!..

Hürriyet’te vadi düz habere bakarak ABD’nin, şark yakasını etkisi altına düz ve 11 eyalette olağanüstü genişlik zar edilmesine el açan kar fırtınasında son belirlemelere bakarak 30 birey yaşamını yitirdi. Kar fırtınasının akıbet kurbanı olan ayrımsız kadın oğlu ile birlikte, kocasının gözü önünde yaşamını yitirdi.

New Jersey Eyaleti’nde kocasının araba çevresinde biriken eş temizlemeye çalıştığı tam ehlîleşmek için iki çocuğu ile çevirgeç içinde bekleyen gailesiz avrat, karbonmonoksit zehirlenmesi yaşadı.

Egzozun karla tıkalı olması dolayısıyla içeriye sızan gaz sonucu, Sashalynn Rosa isimli karı taze karı ve tıpkı yaşındaki oğlu Messiah yaşamını yitirdi.

Başka çocuğun ise hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

CUMARTESİ GECESİ ETKİSİNİ KAYBETTİ

Fırtına sırasında yaşanan ölümlerin, buzlanma zımnında meydana mevrut miftah kazaları, kar tasfiye çalışması yaparken geçirilen kalp krizi, donma ve karbon monoksit zehirlenmesi kaynaklı olduğu açıklandı.

Cuma Namazı gününden başlayarak ABD’nin Gün Doğusu yakasını felce uğratan ve 8 bini aşkın uçak seferinin bozma edilmesine, New York’ta araçla trafiğe çıkma yasağına, yer altı treni seferlerinin ise yapılmamasına misil açan kar fırtınası, Cumartesi gecesi durdu.

ABD’nin doğu bölgesinde yüksekliği 75 santimi aşan kar yığılmasına sefer açan fırtınanın peşi sıra,  Amerikalılar evlerinin önünü temizlemeye ve karaca gömülen araçlarını kardan intikal etmek amacıyla çalışmaya başladı.

Bir Cevap Yazın