Kar İstanbul’a hoşgörüsüz dönüyor!..

Akşam’üstelik yer düz habere göre yılbaşında yurdun nazik bölümünü beyaza bürüyen sevimsiz ve yağışlı çekicilik önümüzdeki günlerden itibaren yeniden deli dolu olacak. Türkiye ’nin Şarki ve Doğu Karadeniz bölümü, Trakya ve Bağırsak Rum ‘birlikte kar ve karla elinin körü baran yağışı bekleniyor. Meteroloji Umumi Müdürlüğü, yurdun Gün Doğusu kesimlerinde bugün sakil kar yağışı beklendiğini duyurdu.

Doğu’birlikte başladı

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, gece saatlerinde şark bölgelerde başlaması beklenen yağışların erte galiba kesimlerde bunaltıcı kar şekline dönüşeceğinin tutum edildiği belirtildi.  Yağışların; daha sonra Şarki Karadeniz’in çöz kesimleri   ile Sivas’ın doğusu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Dert, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş’ta  korkulu kar şeklinde olacağı anlayış ediliyor.

Pazartesi haset İstanbul ’birlikte

Yetkililer, sevimsiz ve kar yağışlı havanın ahzüita günü Trakya’dan giriş yapacağını, pazartesi gününden itibaren ise İstanbul ve Marmara Bölgesi başta kalkışmak üzere eksiksiz yurtta etken olacağını bildirdi. Yetkililer önümüzdeki hafta yurdun iri aynı bölümünde kar ve karla karışık yağmur yağacağını mevcut sıcaklıkların mehabetli ölçüde düşeceğini bildirdi.

Bir Cevap Yazın