Karabük Üniversitesi’ni sallayan skandal sözler!..

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Karabük Üniversitesi ’nde görev işleyen Prof. Dr. E.L. ’nin, ibret sırasında spekülasyon işlemini becerdiği amacıyla “Yaptım!” diye sevinen İ.K. adlı kız öğrencisine derslik ortasında, “Yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası dershane ortamı” dediği gelecek sürüldü. İ.K. ’nin şikayeti konusunda Prof. Dr. E.L. karşı idari soruşturma açıldı. Kız öğrenciler, profesörün derslerden halk çektirilmesini istiyor.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Sınai Dizayn Mühendisliği bölümü ikinci sınıfında okuyan İ.K., güzeşte 2 Fasıla ’ta Prof. E.L. ’nin verdiği “solidworks” dersine girdi. Montaj hakkındaki ibret sürerken, bu konuyu anlamakta zorlanan İ.K. tıpkı arkadaşından yardım istedi. Çatı yapımını gösteren arkadaşı, “Farklı üç tanesini kendin yaparsan öğrenebilirsin” dedi. İ.K. 20 dakikalık bire bir uğraştan sonra anahtar işlemini yapınca, çevresindekilerin duyacağı şekilde, sevinçle, “Yaptım!” dedi.

Bunun üzerine Prof. E.L., öğrencisine, “Yatakta çıkarttığın sesleri burada çıkartamazsın, bura sınıf ortamı!” diye niteleyerek bağırdı. İ.K. üstelik, “Sınıfta siz ne diyorsunuz hocam!” diyerek reaksiyon gösterdi. Dersten sonraları İ.K. ve sekiz kız öğrenci, E.L. ’nin odasına her an, kendisini şikayet edeceklerini söyledi. E.L. dahi, “İstediğiniz yere şikayet edin” dedi.

Henüz sonraları dekanlığa çağrılan İ.K., “Hocanız kusur dilesin ve bu iş tatlıya bağlansın” denildi. Ancak İ.K. ve arkadaşları, E.L. ’nin derslerine yutmak istemediklerini belirterek, yaptırım uygulanmasını temenni etti. Buna bedel dekanlık yetkilileri olayın basına yansımaması üzere öğrencileri uyardı.

PROF. ÖĞRENCI KOLEKTİFLERİ’NİN FACEBOOK HESABINDA

İ.K., güzeşte cumartesi haset Uygulayım Bilimi Fakültesi Dekanlığı ’na iki istida verdi. Şikayet dilekçesinde, “Olaydan ruhen ve ruhsal adına etkilendim. Yaşadığımız olayla ilgilendiren sınıfta tanıklarımız var. Talim görevlisinden şikayetçiyim. Üniversitenin olayı soruşturmasını istiyorum” dedi.

İkinci dilekçede, E.L. hakkında sormaca başlatıldığı yönünde bilgelik aldığını kaydeden İ.K., Vukuf Iktisap Kanunu kapsamında, anket kapsamındaki evrakları murat etti. beraber E.L. ’nin, İ.K. ’nin üyesi olduğu Mektepli Kolektifleri adlı topluluğun Facebook namına girerek fikir attığı ortaya imdi.

E.L., ekip marifetiyle kendisini hakkında ‘tacizci ’ denilmesine eşit kendisine, “Öncelikle şunu belirteyim kim tarafımdan münasebetsiz aynı konu çıkmıştır. Bunun üzere bu arkadaştan özür dilemiştim. Tokalaşıp odadan ayrılmıştır. Bu lafı savunmuyorum. Ama şu var ki sitenizde, hakkımda tecavüzcü ve tacizci üzere on paralık de tatlıca olmayan ithamlar yapılmakta ve paylaşılmaktadır. Bunun yayınlayanların ve paylaşanların karşı kanuncu yollara başvuracağım” diye yazdı.

Bir Cevap Yazın