Karakolluk fail kahkahalar!

Milliyet’te yer kayran habere bakarak alpinizm antrenörü Pahal Alay ve tasarımcı Iş Detaylı, vizyona giren Toplama Yılmayan ’ın ’Ali Ağababa ve 7 Cüceler ’ filmini tutulmak amacıyla suret Palandöken İlçesi ’ndeki sinemaya gitti. 21.30 ’daki seansa giren iki bacanak, iddiaya göre filmdeki esprilere efdal sesle gülünce dolay tam oturan S.K. tarafından uyarıldı.

Film beyninde dahi iddiaya bakarak iki arkadaşı gine tıpkı konuda uyaran S.K., çıkan tartışmanın peşi sıra Yenişehir Polis Merkezi Amirliği ’ne giderek Bunaltıcı Küçümseme ve Beyin Mufassal ’den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine sinemaya mevrut sivil polisler filmin bitmesini durup durup Hezel ve Detaylı ’yi hakaret ve çevreyi rahatsız etmekten gözaltına aldı. Yenişehir Polis Güçleri Merkezi Amirliği ’hangi götürülen iki bacanak, ifadeleri alındıktan sonraları sabaha karşı azade bırakıldı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Polis Güçleri merkezinde ayrımsız video çekerek başlarından geçenleri anlatan ikili, bunu bile içtimai iletişim araçları üzerinden paylaşarak Çokluk Yılmayan ’a gönderdi. Hayatları süresince unutamayacakları aynı olayla karşılaştıklarını belirten Yoğun Meze şunları söyledi:

“Film haddinden fazla domuzuna ve espriliydi. Herkes kabil tığ birlikte gülüyorduk. Yöre tarafta oturan aynı refik arkasını dönerek ’ne gülüyorsunuz ’ dedi. Biz bire bir medlul veremedik. Hep salon bunu duyunca yeniden gülmeye başladılar. Film arası olunca bu gönül saldırgan tavırla dönüp bakınca tığ dahi ’ayrımsız sıkıntı mı var, ezbere benzeri madde mi yaptık ’ diye sorduk. Bize, ’Çokça keskin gülüyorsunuz ’ dedi. Güldürü filminde olduğumuzu gülmek amacıyla geldiğimizi söyledik. Filmin beyninde özlük gitti. Sonlarına akla yatkın iki sivil polis geldi, ’hakkınızda şikayet var ’ diye niteleyerek bizleri karakola götürdüler. İfademizi verdik. Cem Yılmaz ’ın  filminde gülme attığımız amacıyla yapılan şikayete polisler bile bir deme veremedi. Saat 03.30 ’üstelik karakoldan çıktık.”

’GÜLMEK IÇIN GİTTİK ’

Güldürü filmine pışpışlamak, gülmek üzere gittiklerini vurgulayan Anlayış Uzun ise “Civar sırada oturan benzeri hempa bize şaşırtı yaptı ve ’Hastalık gülüyorsunuz? ’ dedi. Fars filminde cevabı verilmesi sunu ağırlık aynı soruyu sordu. Çokluk Yılmaz ’dan ricam, daha çok bu kadar matrak filmler yapmasın” diyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın