Karan’a ‘o maç’ hatırlatıldı!

Sabah’ta kayran kayran habere bakarak Galatasaraylı bozuk futbolcu ve spor yorumcusu Ümit Karan, Fenerbahçe’nin Eskişehirspor maçında kazandığı penaltı amacıyla enteresan tıpkısı yorumda bulundu. 360 TV’da yayınlanan Telegol programında konuşan Karan, “Ego Fernandao’nun yerinde olsam o penaltıyı dışarı atardım, hayatımda bu kadar matrak bir penaltı, kırmızı iri gördüysem namertim” dedi. Fakat Ümit Karan’ın bugün söyledikleriyle kısaca 11 yıl ilk oynanan Galatasaray – Sivasspor maçında yaptıkları birbirine olumsuz düştü!

2005-2006 sezonunda 11 Ilkgüz 2005 tarihinde oynanan Galatasaray – Sivasspor maçı soluk kırmızılı takımın 2-0 üstünlüğü ile sona ermişti. O maçta Galatasaray’ın iki golünü dahi Ümit Karan atmıştı. Ümit’in attığı 2. goldeki penaltının oluşumu ise o çağ detaylı süre konuşulmuştu.83. dakikada hakemin “bitmeme” kararını fark edemeyen Sivassporlu Hakkı’nın ceza alanında topu topu kusurlu anlamaklık sonucunda eline alması üzerine yargıcı Mustafa Çulcu ceza vuruşu noktasını göstermişti.

Esbak çağ oynanan maçta Eskişehir aleyhine verilen haksız penaltı amacıyla “Ego Fernandao’nun yerinde olsam o penaltıyı dışarı atardım” diyen Ümit Karan o günkü ceza vuruşu atışında kaleciyi ve bütünü ayrı köşelere göndermeyi yeğleme etmişti ve takımını 2-0 öne geçirmişti. Ümit’in maçla ilişik yorumu ise bir zaman yaşanan bu olayı hatırlayanları şaşırttı! 

Bir Cevap Yazın