Kargo işçileri kimyasal maddeden zehirlendi!

Hürriyet’te yer düz habere göre kargo firmasında müteharrik 60 işçi Derince Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi ’hangi kaldırılarak Kimyevi Biyolojik Radyolojik Çekirdeksel Bölümü ’nde otama altına makbuz. Görüngü sonrası hastanenin ivedili servisi karantina altına makbuz.

Kocaeli ’birlikte tıpkı kargo firmasına gönderilen denatonyum benzoat (alkol ve parfüm üretiminde beğenilen, ticari adı bitreks olan bap) paketinin patlaması sonucu 60 iştirakçi zehirlendi. Görüngü sonrası Derince Terbiye ve Araştırı Hastanesi ’nin acil servisi karantina altına makbuz.

Kocaeli ’nin İzmit ilçesi D-130 karayolu üstünde mevcut tıpkı kargo şirketine ait transfer merkezinin deposuna gönderilen ve içerisinde denatonyum benzuat maddesi kâin adi paket aktarım sırasında patladı. Paketteki hazır para özellik çevreye yayılırken, kargo firmasında çalışan işçilerde zehirlenme belirtileri meydana geldi.

ZEHİRLENME BELİRTİLERİ ORTAYA ÇIKTI

Kusma, işkembe bulantısı, büyüklenme ve göz yanması şikayeti kâin işçiler aceleten hastaneye kaldırıldı. Önceki kendisine belde hastanelere revan işçiler, daha bilahare Derince Terbiye ve Araştırı Hastanesi ’ne atıf edildi. İşçilerin sevkinin ardından Derince Terbiye ve Araştırma Hastanesi ’nin ivedi servisi karantina altına alındı. Tahminî 60 iştirakçi hastanenin ivedi servisinde mevcut dekontaminasyon odasına teker tekerlek alınarak yıkandı.

POLİS ALARMA GEÇTİ

Hastanedeki kimyevi yön eğitimi kayran görevliler, özel kıyafetleriyle işçileri biricik biricik odaya aldı. Bu sırada ivedi servise mevrut eksantrik hastalar maske takan asayiş görevlileri marifetiyle başka hastanelere yönlendirildi. Ivedi servise başka pestil kabul edilmezken, polis ekipleri de şifahane uğrunda sefer tuttu. Polis Güçleri olayla ilişik soruşturma başlattı.

Bir Cevap Yazın