Karikatürcü Bedri Koraman yavaş bakımda

Hürriyet’in haberine bakarak ayrıntılı yıllar Ulusallık Gazetesi ’nde karikatürler çizen Bedri Koraman, eşi Nil Koraman ile yaşadığı Er Bezi Mahallesi, Abdi İpekçi Sitesi ’ndeki villasında, bugün sabah saatlerinde rahatsızlandı. Durumunun fena hâlde kötüleşmesi konusunda Koraman, Hususi Acıbadem Hastanesi ’hangi kaldırıldı. Solunum yetmezliği ve önsezi dizem bozukluğu teşhisi konulan Koraman, ağır bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Kardiyoloji uzmanı olan Sertabip Işıklı Aksoy kontrolünde tedavisine devam edilen Koraman ’ın geçen haftada bambaşka benzeri hususi hastanede 3 devir boyunca vahim bakımda tutulduğunu belirten eşi Nil Koraman, “Bedri kendini on paralık dolgunca hissetmiyordu. Kendisini on paralık bu kadar keder görmemiştim. Etibba elinden geleni yapıyor. Henüz geçmiş üstelik tehlikeli bakımda tutuldu. Fakat, düzelmedi. Üzgünüm, hangi yapacağımızı bilemiyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı CHP ’li Mehmet Kocadon de Koraman amacıyla geçmiş olsun dileğinde bulunup, “Ustamızın tedavisi ve sağlığı için ne gerekiyorsa yapılacak. Bu konuda yetkililerimize istek verdim öğle saatlerinde dahi kendilerini musahabe edeceğim ve vukuf alacağım. Millî değerlerimizin anne hakeza günlerinde yanlarında olmalıyız” dedi.

Kısaca 30 yıldır Bodrum ’birlikte yaşayan Bedri Koraman, en üst sergisini, detaylı tıpkısı aradan sonra 8 Orak Ayı 2012 ’üstelik Dibeklihan Hars ve Görüşme Köyü ’ndeki Orhan Kemal Meydanı ’nda açmıştı.

Bir Cevap Yazın