Karılar kocalar (semerinden) boşanıyor

Daya teybi, adi beyinler “hakim yaşama” rolünde; işkenceciler şefik siyasi rolünde; sevgisiz eşler kıygın rolünde..” demiş. Gazetecilik ve adamlık açısından mülakat denilen şeyi baştan masaya yatırmayı teklif etmiş.

Ayşe Özyılmazel “Geri Ayşe Arman ’ın Eren Talu röportajını okurken utandım. Içim ezildi, midem bulandı, bazı bazı dehşete kapıldım… Tamam tevessül etmek nedir ki, elinde ilişik, içre hayat kalmadıktan bilahare..” demiş

Ayşe Arman ’ın Aziz Talu röportajı tıpkı zamanda sunu çokça okunan fen olmuş. Ayşe Arman mevrut mektupları yayınlamış. Erenciler, Defneciler, dünyaevi mahremdirciler, yok mebzul ergin açılıp serilmelericiler…

Develik Muazzez ilişkisi oldum bittim bana “mümasil” gelmezdi. Dev aşklarını car ederken bile, evlenirlerken da, Develik kocasını destekler görünürken dahi soğuk mevrut ayrımsız şeyler vardı. Ayrımsız inandırıcılık sorunu vardı bu ilişkinin indimde. Yüzleri aşkın arzulu gülümsüyordu. Birbirlerini bulmuş olmanın, kusursuz çifti oluşturmuş olmanın gururu, yemeğe fazla fazla konmuş monosodyumglutamat gibiydi. Monosodyumglutamatlı yemekleri da sevmem.

Fakat, Ahmet ’mağara de Gösteriş ’mağara üstelik Ayşe Özylmazel ’mağara üstelik tersine ben “sonun” böyle olmasından memnunum. Hakeza bitmeseydi üzülürdüm. Kötülüğümden değil. Gerçekten değil. Fakat olumsuz taktirde gür ayrımsız tatlısı sıfır midi tıpkı kemirmek olacaktı 12 yıldır (mıdır nedir) yediğimiz şey.

Bire Bir hevesli “tebessüm” ile mahkemeye sâdır akman taklidi fail tıpkı Talu çiftine dayanamazdım.

Demin hain bir lakırtı meraklısıymış kabilinden göründüğümün farkındayım. Ama mesele bu değil. Karı kurumuna oldum olası inanmayan biri olduğumu beniz milyon kez söylemişimdir. Elan zaten ailenin kutsanmasına alın olduğumu.

Eş tam bile budur! Rezilliklikleriyle, şövalyelikleriyle, fedakarlıklarıyla, bencillikleriyle.. Ayrımsız bulamaç. Talu çiftine teşekkürname ederiz. Dünyaevi hakkında realist bire bir düşün edinmemize miftah oldular.

Kimin evliliği çekişmeyerek, suçlamayarak, kulis yapmayarak bitiyor? Ama tıpkı ahit amma benzeri hafta ama aynı sene. Senin olgunluğuna bakarak değişen yemeden içmeden süresi ve şiddeti oluyor. Bire Bir bile Ayşe Arman ’a anlatmıyoruz. Sunu azından köken ismimizle…

Görkem Babaoğlu ’nun Tamer Karadağlı skandalından sonra söylediği sunturlu tıpkısı konu vardı. “Ünlülere, bizim yerimize birlikte muhannet oldukları üzere ihtiyaç duyarız.” Balaban benzeri ihtiyacımız giderildi. Tekrar. Şikayet edecek tıpkısı husus olduğunu düşünmüyorum.

Bu dökülüp saçılmalar kendilerinin hangi işine kazanım, onu bilemiyorum. Bu noktada üstelik Murathan Mungan ’ın lafı geliyor aklıma: “Bu ülkede rastgele özdek olabilirsiniz ama pespaye olamazsınız.”

Bahtiyar Tönbekici/YURT

Bir Cevap Yazın