‘Karşı Gazete’ geliyor!…

Kamuoyunda merakla beklenen ve 9 Gücük Ay Pazar günü ürün hayatına başlayacak olan Karşı Gazetesi yazar kadrosuyla birlikte haddinden fazla konuşulacak. “Yalana Cebin Gerçeğin Gazetesi” sloganıyla okuruyla buluşacak Karşı ’birlikte alanlarında kankızıl ve şöhretli adlar biraraya geliyor.

Bir Nice şaşırtı isimle anlaştığı öğrenilen Karşı ’nın edip kadrosundan, açıklananlar şöyle:

27 yıldır gazetecilik fail görmüş geçirmiş çeşit Başkumandan Akinan dahi Karşı okurlarına “merhaba” diyecek. Medya dünyasında bir nice alanda başarılara imza atan Akinan, yazılarıyla Cebin ’de olacak.

CNBC-e’den NTV ’ye, Ulusallık ’deri Show TV ’ye büyüklüğünde birçok monitör kanalında malumat ve programlara imza atan; halen CNN TÜRK ’te editörlük görevini sürdüren gazeteci Ahu Özyurt bile Alın ’birlikte köşe yazarlığı yapacak deneyimli isimlerden biri olacak.

Gazeteciliğin iki taze temsilcisi; Odatv Umumi Kitap Yönetmeni Barış Pehlivan ve Odatv Bilgi Müdürü Barış Terkoğlu de Karşı ’bile yazacak. Güreşçi ve Terkoğlu,kalemlerini Alın ’daki köşelerinde konuşturacak.

Türk siyasetinin görmüş geçirmiş ismi, çarkıt Başbakan Yardımcısı ve Nazır Abdüllatif Şener Cebin ’bile olacak. Öğretim Üyesi kimliğiyle üstelik tanıdık Şener, Karşı ’de gündem belirleyecek yazılar kaleme matlup.

Anti-Sermayeci Mutekit düşünücü Ödül Eliaçık de Karşı okurlarıyla buluşacak. Temsil ve sinema sanatçısı Çiy Sönmez dahi yazılarıyla Cebin ’de olacak.

Karşı ’dahi nahiye yazacak sanatçılar ortada, görmüş geçirmiş tiyatro ve beyaz perde sanatçısı Levent Üzümcüde olacak. Sosyalist Enternasyonel ’üstelik yaptığı konuşmayla bile haddinden fazla konuşulan Üzümcü, yazılarıyla Cebin ’nın seslerinden olacak.

Deneyimli televizyoncu ve köşe yazarı Sevgi Gözay birlikte Karşı ’nın edip kadrosunda düzlük algı. Gezi olayları sonrasında medyada yaşanan tasfiyeyle Akşam gazetesinden ayrılan Gözay, Karşı okurlarına selam diyecek.

Çok konuşulan eğlendirme yazılarına imza atan Kaan Sezyum birlikte Karşı ’de olacak. Halen Penguen ’da bile muharrirlik eden Kaan Sezyum, Cebin okurlarına arşivlik aynı nahiye sunacak.

Flash TV Temel Haber anchorman ’i Sarp Çakırdoğan da Karşı ’birlikte nahiye yazıları kaleme takanak. Şarap, 15 yaşında başladığı gazetecilikteki ustalığını Cebin ’daki köşesine taşıyacak.

Cebin Gazetesi ’nin daha bir nice sürpriz ismi edip kadrosuna kattığı, önümüzdeki günlerde değişik isimlerin dahi açıklanacağı öğrenildi.

9 GÜCÜK AY ’TA ÇIKIYOR

Daha çıkmadan konuşulmaya başlayan Cebin Gazete ’sinin Umumi Kitap Yönetmenliğini Muazzez Yiğitlik, Genel Nişane Direktör Yardımcılığını Mehmet Bozkurt, Genel Koordinatörlüğünü Hümayun Esendemir, Alfabe İşleri Müdürlüğü ’dal ise Oğuzhan Beyaz Zehir üstlendi.

Ilk Kez bire bir günlük gazetenin 1. laf karikatüristi ayrımsız avrat çizer; Ramize Erer oldu. Türkiye ve Avrupa’nın bildirme tanınmış karikatürislerinden Ramize Erer da Alın ’de olacak.

“Yalana Cebin Gerçeğin Gazetesi” sloganıyla eser hayatına başlayacak Cebin Gazetesi, 9 Gücük Ay Ahzüita günü okurlarıyla buluşacak.

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın