Karşı Gazete kapandı!…

9 Gücük Ay Ilişki haset işaret hayatına başlayan ve “Yalana Cebin Gerçeğin Gazetesi” sloganıyla okuruyla mülaki Karşı Gazetesi kapandı.

Dokunulmazlık sahibi Turhan Ababey ceride çalışanlarına erte çıkacak sayıyla gazetenin işaret hayatının sona ereceğini açıkladı.

ÇALIŞANLAR GAZETEYİ TERK ETMİYOR

Alın Gazetesi çalışanları kendilerine tek tebligatta bulunulmadan ve ödeme yapılmadan gazetenin kapatılmasını protesto için gazete binasını nehiy ika kararı aldı. Umumi Iz Yönetmeni Mutlu Esendemir başta doğmak üzere kestirmece 40 ceride çalışanı, ödeme yapılana büyüklüğünde gazeteyi terketmiyor.

İLK ŞOKU 17 ARALIK’TA YAŞADI

Gazetede evvel şok 17 Ara operasyonunda gözaltına alındıktan bilahare erkin bırakılan Büyük Ağaoğlu’nun tam bahis ilanının gazetede yayınlanmasının peşi sıra yaşanmış,gazetenin yazarlarından Çiy Sönmez, Kraliçe Zereycan, Ihsan Eliaçık ve Bahir Habbe içtimai medya vasıtasıyla gazeteden ayrıldıklarını duyurmuştu.

Peşi Sıra Eş Kaynakları Müdürü Bahir Polat ve Reklam Müdürü Saynur Okuroğlu gazeteyle yollarını ayıran isimler olmuştu.

Son namına ise Gazetenin Umumi Eser Yönetmeni Muazzez Yiğitlik incizap etmiş, hesabına eser koordinatörü Kutlu Esendemir Genel Nişane Yönetmeni yerine atanmıştı.

Peşpeşe gelen ricat ve işten çıkarılmaların ardından zor duruma düşen Cebin gazetesi zaman akıbet sayısı ile piyasaya daha çok. 

AKŞAM EZANI

Bir Cevap Yazın