Kaset uzmanından akkılara zarar izah!

Deniz Baykal ’ın kaset skandalı temas aşamasıyla gündemi sürüklemeye devam ediyor.

Eğlence konusu olan ’bilimsel ’ araştırmanın sahibi Murat Kurtalan etkin yayında Cüneyt Özdemir ’i adeta çıldırttı.

Baykal ’ın avukatı bugün özel aynı müşareket olan Ulusal Krimonoloji Bürosu Başkanı Meram Kurtalan ’la birlikte yaptığı açıklamalarda kasetteki kişilerin Baykal ve Nesrin Baytok olmadığını argüman etti. UKB Başkanı Kurtalan, yaptıkları araştırmalar sonucunda kasetin spekülasyon olduğunu öne sürdü. Ancak Kurtalan ’ın açıklamalarındaki bazen detaylar çok ilginçti. Baykal ’ın kılları, baldırı, boyu posu, gradrobuna pantolununu nasıl astığı kabilinden detaylar Kurtalan ’ın iddialarının ciddiyeti üzerinde kuşkulara misil açınca yeni tıpkısı tartışmanın kapısı aralandı.

Bu enteresan ’ilmî ’ araştırmanın sahibi Maksat Kurtulan CNN Türk ekranlarında 5N 1K ’da Cüneyt Özdemir ’in sorularını yanıtladı. Aslında yanıtlamadı. Kurtulan,  Özdemir ’mağara soruları namına özlük şarkısını söyledi. Özdemir, düzlük düzlük o kadar sinirlendi kim ne yapacağını şaşırdı, konuğuna anif çıkmaktan kendini alamadı. Kurtulan ’ın matbuat toplantısındaki yaptığı sunumun Baykal ’ı elan da ağırlık aynı duruma düşürdüğünü belirten Özdemir tepkisini dile getirmekten çekinmedi. Hele açıklamada verilen bazı detaylar Özdemir ’mağara eleştiri oklarına hedef oldu.

“AMAÇ AS YOZ DOLGUNCA TIPKI ŞEY YAPTIĞINIZI MI SANIYORSUNUZ?”

Özdemir, progamın sonlarında akıllıca artık konuya dayalı fikrini içtenlikle söyledi.

“Bu kasetin ayrıntılarına dayalı bugüne kadar medyada arz gerçekten bir öz yazılmadı. En hoşur benzeri incelik da yansımadı. İçeriği ile ilişkin tek kimesne tıpkısı özdek söylemedi. Ama siz zaman 7 tane malumat kanalına etken yayında bütün detayları anlattınız. Türk halkı o kasetin içeriğine dayalı bugüne kafar hiç benzeri husus bilmiyordu. ilk kez o görüntülerden ayrımsız suret görüldü ekranda. Hoşur ferah benzeri molekül yaptığınıza inanıyor musunuz?”

Gazeteciler

Aha etkili yayındaki o anlar… TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın