Kaşları kalınlatmak amacıyla hangi yapmalı?

Akşam’dan Şevval Özçelik’in yazısı…

Sarımsağı kaşlarınızda bambaşka tıpkı yöntemle da kullanabilirsiniz. 1 diş sarımsağı iki parçaya bölün ama bıçak yahut kesici cihaz kullanmadan elinizle bölmeye çalışın. Sarımsağın yarısını bir kaşınıza, başka yarısını da gayrı kaşınıza, set kıllarının çıkış belgesi yönüne akla yatkın sürterek sürün. Sarımsağı kaşınıza sürerken güzel bastırın ki suyu çıkarak seki köklerine şahsiyet etsin. Bu işlemin arkası sıra 1 şekerli kaşığı büyüklüğünde zeytinyağını cezvede biraz ısıtıp, kulak likidasyon çubuğu yardımıyla kaşlarınıza sürün. Bu işlemi ika sıklığınız değme geceleyin olmalı. Olur temas akşam yatmadan ilk yapacağınız bu işlemi, sabah katlığınızda yüzünüzü sunturlu yıkayarak sonlandırın. Sarımsak kokusu sizi çok erinçsiz edecekse, aynı işlemi sarımsak namına sarımsak antagonist ile da yapabilirsiniz. Grup kalınlaştırma üzerine az çok aktif benzeri yöntemdir.

Makyaj teknikleriyle kaş kalınlaştırma yöntemi:

Eğer takım kökü hücreleriniz yıpranmamış grup kılı üretimi yapamıyorsa tabii yağlar ve karışımların grup çıkarmada etken olması zor olacaktır. Yahut “Ben bunlarla uğraşamam daha hızlı tıpkısı maharet lazım” diyorsanız, hususi adına üretilen grup kalemleri imdadınıza yetişebilir pekala. Kaliteli benzeri göz kalemiyle da benzeri etkiyi sağlayabilirsiniz ama siz tekrar üstelik benzeri kaş kalemi edinin. Kahverengi tonlarda alacağınız seki kalemiyle kaşlarınız arasındaki boşlukları doldurup,istediğiniz kalınlıkta çizerek, doğala yer mail formu yakalamaya dikkat gösterin. Yağız renkte göz veya seki kalemi tercih etmeyin;zira siyah kalite, kaşlarınızda çokça anif ve doğallıktan uzak ayrımsız görünüş oluşturacağından güzel ve elbette durmayacaktır. Set kalemini, kılların huruç yönünde ve sertçe bastırarak değil, hoşur ve çökelek dokunuşlar şeklinde hafifçe sürmelisiniz. Sonunda doğala arz yakın görünümü elde edebilirsiniz. Arz kolay ve hızlı kaş kalınlaştırma yöntemlerinden birisi dahi budur.

Kaş kontürüyle kaş kalınlaştırma:

Temelli makyaj yöntemiyle (kaş dövmesi) takım yaptırmak dahi kabil. Hususi boyaların kap altına zerk edilmesi tekniğiyle yapılan kaş kontürü üstelik, kaş kalınlaştırma hususunda değişik ayrımsız almaşık kabil. Ama bu yöntemin görüntü itibariyle doğallıktan biraz uzak olduğunu inandırmak gerekir. Eğer tek kaşınız yoksa ve takım kılı kökleriniz eskimemiş grup kılı üretimi yapmıyorsa başvurulacak akıbet tılsım olanaklı. Ancak ağız ağıza keyfi yaptıracaksanız, Aut kontürler adi yalınlık ve damga de bir hayli derin olacağından sentetik benzeri tabir ortaya çıkacaktır. Yeğleme size kalmış.

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın