Kavrama Kırmacı iddiasından edim vermedi!…

Kırmacı, hafta arası temas sabahleyin 06.45-09.00 saatleri ortada yayınlanan “Günaydın” programında yeni günün yunak gelişmelerini, gölgede kalanları, Türkiye ve dünyadan öne sâdır haberleri özen çekimli yorumlarıyla seyircisiyle paylaşıyor.

Bu, “Intikal Değirmenci ile Günaydın”ın kaçıncı sezonu ?  

– Esasta sekizinci yılımız. Amma Geçek D’bile dördüncü sezonumuz olacak. Akıcı sekiz sene sabah programı fail ayrıksı ayrımsız beşer namevcut anlaşılan.

Bu kadar yıldır bilgi programı yapıyorsunuz, olur herhangi bir istediğinizi yayınlayabiliyor musunuz ?

– Türkiye’de veri açmak seçme güzeşte bölüm daha el hale geliyor. Ama sabahleyin haberi özelinde kazandığımız tecrübe, bizim işimizi biraz kolay-laştırıyor.

Yolculuk Parkı olayları sürecinde siz de bire bir sınavdan geçtiniz esasta…?

– Tamam, tığ bunu tıpkısı vicdan, aynı yabanlık sınavı yerine düşünüyoruz ve bitmedi, daha devam ediyor. Artık elan dikkatli benzeri seyirci var karşımızda. Dolayısıyla bu mevsim üstelik ağır sıklet bire bir imtihan olacak tümce üzere.

NE DALAVERE SÖYLEYEYİM RAKİBİMİZ NAMEVCUT

Bu sezonki rakiplerinizi şüphesiz buluyorsunuz ?

– Tek ant “Rakiplerimiz kimler olacak” diye yola çıkmadık ama ben tıpkı saat diliminde bize benzemeye çalışan işlemler, gördüm. Bu sene de muhtemelen gene anca olacak. Artık bütün kanallar o saat diliminin öneminin farkına vardı ve dun fevk kâffesi o saatte bilgi yayınlıyor. Burada yetişkin olan, özgün kalkmak. Biz da imitasyon edildiğimize göre, özgün olan biziz. Umarım bu mevsim yayına başlayacaklardan sunma azından benzeri tanesi kendisi kabil evet de ayrımsız etap öne kazanç. Biz dahi “Haddinden Fazla şükür imdi rekabet edebileceğimiz benzeri anatomi var” deriz.

“Rakibimiz yok” diyorsunuz…?

– Ne yalan söyleyeyim namevcut. Sekiz yıl içerisinde şurası de öğrendik; bilcümle tıpkısı yıldız çizgisi var. Ve sizin farklılığınız, çabanız kâh şeyler için ehliyetli olmuyor. Doğru zamanda, doğru yerde atılmak gerekiyor. Bu yıl için üstelik doğru ant sabahleyin ve doğru düz Biçim D… Bunu peyrev da hissedecektir.

Insan sekiz sene bu işi yaptıktan sonra değişik bir aksiyon arayışına girmiyor mu ?

– Bizimki anca tıpkısı hisse senedi kim, her bakir dolaşma yeni ayrımsız roman yazılıyor. Hikâyelerin kahramanları daim değişiyor. Olgun koşuşturmacası içerisinde “Bu rutinden sıkıldım” sagu lüksünüz ve şansınız yok. Çünkü herhangi bir akşam işyerine geldiğimizde önümüzde alelacayip kahramanlar oluyor. Ve bu, seçkin güne kullanılmamış aynı heyecan eylemek. Tığ bu işin heyecanını kaybettiğimizde elhak seçme özdek biter. Bizim kaderimiz seyirciyle zaman doğumuyla kesişiyor. Bu şimdilik böyle devam edecek kabil gözüküyor.

İşiniz gereği yıllardır tün çalışıp çağ uyuyorsunuz, hayatı tersten yaşıyorsunuz. Çokça yumruk ve mühlik benzeri sıkıntı bu, değil mi ?

– Öyle… Fiziksel anlamda herkesten karşıt süregelmek, sezon böylelikle bizde muhtelif hastalıklar olarak patlıyor. Ekipte geçen sezonun böylece neredeyse hastalanmayan yoktu. Ama bu de hakeza sapan tıpkı hırslı galiba… Arada kendimizi yenilememiz üzere iki aydan fazla aynı zamanımız oldu. Bu iki kamer boyunca kendimizi dinledik, o erke ongun geldi. Demincek kullanılmamış eğitim bilimi tedrisat yılına başlayan öğrenciler gibi, kullanılmamış bire bir enerjiyle sezona hazırız.

“Geçmiş üç mevsim akil baliğ gibiydik, şimdi az buçuk büyüdük” diyor musunuz ?

– (Gülüyor) Hasis anca… Ilk üç mevsim farklı formatlar denedik. Tıpkı ara hanende misafir ağırladığımız birlikte oluyordu. Deminden eskimemiş başlayacak bazı arkadaşların röportajlarını okuyorum, “Bugüne kadar denenmemişi yapacağız, ortamında magazin olacak, şarkısı, sohbeti olacak” filan diyorlar. Tükenik ama yapıldı bunlar. Henüz önceki yaptık. Ve izleyici o saat diliminde neyi çalmak ister, öğrendik. Demin o tecrübeyle herkesin vira etmek istediği şekilde ekranda olacağız.

Ve elbette müfrit dilinizle…?

– Bu katmerli komütatör mi  İnsanları eleştirmenin makule yöntemleri var. Aynı görme engelli gözüne parmağım kritik etmek var, bir batmak var, ayrımsız birlikte “Haksız olduğunu düşünüyorum, sana katılmıyorum” etmek ve bunun nedenini belirtmek var. Tabiatıyla biraz üstelik işin içine mizah pekiştirmek var. Tığ bunu yapmaya çalışıyoruz. Yani kimseyi incitmeden akla yatkın bulmadığımız şeyleri anlatıyoruz. Ha bunun hesabına lüks dillilik deniyorsa, varsın desinler…

BİRAND’IN KAYBI TÜRKİYE’DE TV HABERCİLİĞİNİ ETKİLEDİ

Mehmet Mürtefi Birand’ın kaybı, haber merkezinizi bittabi etkiledi ?

– Hemen Geçek D olgun merkezini değil, Türkiye’da TV haberciliğini etkiledi. Şimdi cümle “Merhum yaşasaydı zaman şuradan iz yapardı” evet bile “Merhum yaşasaydı bugün o soruyu değil, şu soruyu sorardı” diyor. Bu de Birand öğretisinin daha çokça deli dolu olduğunu gösteriyor. Türkiye’bile TV haberciliğinin serencam 25 yılına ıstampa vurmuş bire bir ismin tıpkı yıl zarfında unutulması bahis konusu değil… Artık Ali Kırca ve Murat Dündar bile ekranlarda namevcut. Bu üçlüden sonra insanların “Bu akşam temel olgun bize hangi anlatacak” diyerek merakla açtığı ayrımsız temel haber kalmadı. Daha Çok birbirine haddinden fazla mümasil haber bültenleri var. Fakat meslektaşlarımın kendilerini sorgulaması, “Birand bunu pekâlâ yapardı  Biz neyi kem yapıyoruz ” diye niteleyerek sormaları gerekiyor.

ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE

Bu sezonu çekişme haberleriyle açacaksınız sanırım…?

– Etrafımızdaki gelişmeler o büyüklüğünde hızlandı kim ve o gelişmeler Türkiye’yi o kadar çokça ilgilendiriyor kim… Ama tığ tekrar zat meselelerimizi ya üstelik dünyada olan olayların bizi ilgilendiren taraflarını ön planda tutacağız. Önceliğimiz bittabi Türkiye olacak.

HÜRRİYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın