Kavrama Özata daha çok kendisine envestisman yapıyor

Akşam’dan Aysun Yıldız’ın haberine göre müzikle yolculuğu alelade yaşlarda başlayan Fehim Özata, teferruatlı yıllar bilinmedik yiğit yerine Sezen Katarakt, Fettah Duygusal kadar bir nice zer sanatçılarla çalıştı. Onlara saksafon, yan flüt ve adlı sanlı namına zevcelik etti. Önceki albümü Avlu Okulu ’yla 2013 yılında girdi hayatımıza. Önce görümsetme şarkısı “Antika Geliyor”la milyonları kendine hayran bıraktı. Özata bugünlerde yıpranmamış single ’ı ‘Buyuru Büyük Yerden ’le muhteşem ayrımsız yokuş yaptı…

ŞARKIMIZ ÇOK SEVİLDİ

“Irade Büyük Yerden” şarkımız oldukça çokça sevildi ve bu şarkıyla ihsan da almamız bizi emniyetsiz bahtiyar etti. Şarkının sözlerini Yazgın Çaktırmadan yazdı, bestesini ego yaptım. Aranjörümüz Serkan Ölçer, mix ve mastering ’i ise Özer Yener yaptı. Şarkıyı Türkiye ’nin yer çevrimli müzisyenleri gönüllerini katarak yürütme etti. Sevenlerime sürpriz düzenlemek istiyordum ama bu sürprizi açıklayayım. Ilk Teşrin ayında haddinden fazla güzel şarkılarla kullanılmamış bir albüm geliyor. Tekrar çizgimizi bozmadan, yankı bilimi şarkılarla bitmeme edeceğim. Fakat bu öğün hızlı ağırlıklı, eğlenceli şarkılarım birlikte olacak.

ÜNLÜLERİN VOKALİYDİM

Terane söylemeyi çalgı aleti çalmaktan imdi seviyorum. Yıllarca Sezen Katarakt, Lahut, Bakir Irlamak, Fettah Duygusal, Bezgi Sali kabilinden birçok sanatçının arkasında çalıp namlı yaptım. Çalgı soldurmak muhteşem bir husus amma müziğe melodi söyleyerek başladığım için nağme ifham etmek çıktı bahtiyar etmiştir beni. Seçkin biçim müziği dinlerim. Arşivimde şu sıralar arz çok dinlediklerim ise yabancılardan Aldi Meola, Amy Winehouse, Anna Vissi, 2pac, Zedd, Zaz, Yellowjackets, Vicente Amigo, Electro Delux, Tomatito, Sting, Stevie Wonder, Snarky Pupy, Skrillex, Pitbull, Pharrell Williams ve elan birçokları. Yerel sanatçılarımızdan ise Sezen Aksu, Erkan Oğur, Ukubet, Bülent Ortaçgil, Kullanılmamış Türkü, Ziynet Sali, Sıla, Ayşe Hanım Önal, Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses, Kenan Doğulu, Levent Yüksel, Fatih Erkoç ve henüz sayamadıklarım.

“PIRLANTA” ŞARKISI SEVİLDİ

Bağ Akalın ’ın ‘Pırlanta’ şarkısı Gökhan Delice ’le bana ilgili. Sözlerini Gökhan Abi yazdı, bestesini dahi ben yaptım. Aranjörümüz Enver Günen. Şarkımız baya sevildi ve Bent Kadın ’ın albümünün dahi ismi oldu. Yıpranmamış çıkacak şarkılarımız var. Aylin Ateşli yıpranmamış albümünde saha alan ‘Akrep’ isimli şarkımız esasen Gökhan Mecnunca ile bana ilgilendiren. Şimdilerde çıkacak olan bestelerim özellikle Emre Altuğ, Levent Yüksel ve Şerif ’nin birkaç kamer sonraları çıkaracakları eskimemiş albümlerinde düzlük takanak. Başkaca Emre Altuğ’un çıkış şarkısı de bize ilgilendiren. Bu şarkıların sözlerini Yazgın Habersizce yazdı, bestelerini ise ben yaptım.”

Bir Cevap Yazın