Kayıp Behiye’den 11 ay sonra mesaj!..

Yıpranmamış Asır’dan Kazım Yörükce’nin haberine bakarak Van Yüzüncü Sene Üniversitesi’nde öğrenim görürken 11 ay ilk ortadan kaybolan ve ailesinin yıldırı örgütü PKK eliyle kaçırıldığını iddia ettiği Sökeli Behiye Dağ Bayır’ın facebook hesabından ‘Dağlar benim meskenimdir’ şarkısı paylaşıldı.

Behiye Dağ Bayır kaybolduktan bilahare ilk defa bire bir paylaşımda bulunduğunu tamlayan esas Ayşe ve baba Ulvi Dağ Bayır, yetkililerden kızlarının bulunmasını istedi. Van Yüzüncü Sene Üniversitesi Kazançlı ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi’ne sabık yıl araç yaptıran Behiye Kır (19), en üst 6 Meyan 2014’te babası Uca Kır ile telefonda görüştü ve bire bir daha bildirişim kurulamadı. Kaybolmadan hemencecik evvel içtimai medya hesabında, ‘Böylesi henüz bol olacak eminim’ yazdığı tanıdık Behiye Kır’ın bir arkadaşıyla birlikte terör örgütü PKK’ya katıldığı öne sürülmüştü. Bilgi alamadığı kızını keşfetmek amacıyla Van’a giden Ulu Kır, arkadaşlarıyla yaptığı görüşmeden PKK yoluyla kaçırıldığı kanaatine vardığını söylemişti.

“Anla, tanı, öyle yorumla”

Behiye Kır, 20 Teşrinisani haset içtimai medya hesabından sıkıntı paylaştı. “Kürtlerin Sezen Aksu”akarsu kendisine tanıdık ve 2007 yılında 26 yaşındayken çatışmada hayatını kaybeden PKK’lı Delila’nın ‘Dağlar benim meskenimdir’ şarkısını paylaşan Kır, paylaşımına ‘Anla teşhis öyle yorumla’ diye niteleyerek benzeri bile kerte ekledi.

“Başına benzeri molekül gelmeden bulunsun”

Behiye Kır’ın yaptığı bu paylaşım PKK’ya katıldığı iddiasını güçlendirdi. Kızının terör örgütüne katıldığına katiyen inanmadığını belirten ana Ayşe Dağ Bayır, “Benim kızım PKK vasıtasıyla kaçırıldı. Cebren dağlarda tutuluyor. Kızımızı çok özledik. Ona kavuşmayı istiyoruz. Başına bir ebat gelmeden bir zaman ilk bulunması amacıyla yetkililerden müzaheret istiyoruz” diyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın