Kayıp çocuklarla ilgilendiren akıbet evolüsyon!

Kayıp dallar amacıyla Kelkit Çayı ’nda yeniden arama başlatıldı

Milliyet’te kayran düz habere göre Tokat’ın Reşadiye İlçesi ’nde 24 dolaşma önce kaybolan bitişik çocukları 8 yaşındaki Meze Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ’yı Kelkit Çayı üstünde yapılan çalışmalara bu sabah yeniden başlandı. 25 kilometrelik alanın yeniden aranacağı bildirildi.

Reşadiye ’birlikte Çermik Mahallesi ’nde 24 periyot önce kaybolan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Alay ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Hakan ’ı taharri çalışmaları zaman yeniden başladı.

Sivas ’ın Suşehri İlçesinde mevcut Kılıçkaya barajının kapakları kapatılarak su seviyesinin düşürüldüğü Kelkit Çayı üstünde esbak devir canlı olan kar yağışı zımnında aleniyet sunulan çalışmalara, bu Sabah yeniden başlandı. Kaymakam Faruk Erdem ’mağara telimatları doğrultusunda ilçeye mevrut AFAD ekipleri çocukların en son görüldüğü yer ile hidroelektrik santralinin bulunduğu kestirmece 25 kilometrelik düzlük üstünde düzentileme başlattı. Suya indirilen bot içerisinde say örümcek AFAD ekipleri zayi çocukların izini sürdü. Ancak çocukların izine rastlayamayan ekiplerin 3 çağ elan ilçede faaliyet yapacağı öğrenildi.

Öte yandan Güvenlik Umumi Müdürlüğü ’nden mevrut 4 şahsiyet özel ekibin ilçedeki çalışması ise sürüyor. Şu anne büyüklüğünde ilçede tahminî 200 kişinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın