Kayıp çocuklarla ilgili flaş evolüsyon!

Vatan’dan Ermiş Budak’ın hususi haberine göre Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde geçen hafta salı günü kaybolan yandaki çocukları 8 yaşındaki Saraka Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı, tamam arama çalışmalarına rağmen Kelkit Çayı’nda bile bulunmadı. İki çocuğun kaybolması ile ilgilendiren görevlendirilen 4 yabanlık hususi takım, çocukların kaçırılma ihtimali üzerine yoğunlaştı.

Zaman gazetevatan.com’un ulaştığı aynı deneme tanığı bomba iddialarda bulundu. Ankara’da canlı N.G. adlı karı, kaybolma çocukları Ankara Kızılay metrosunda yanlarında yirmili yaşlarda tıpkısı adamla gördüğünü sav etti.

N.G., çocukların ürkü halinde olmalarının aksine baziçe oynar halde olduğunu ve yüzlerinin bulaşık olduğunu vurguladı. Çocukların birlikte olduğunu söylediği ve al atkısı olan kişinin birlikte bayındır tavırlar sergilediğini aktardı.

Deneme tanığı, şu iddialarda bulundu:

“30 Mabeyin Çarşamba haset 11:00-12:00 sularında, Ankara Kızılay Metrosu’nda Karanfil Çıkmaz ile Meşrutiyet çıkışı arasında mütezayit mağazaların olduğu yerdeydiler. Çocukların yanında yirmili yaşlarda olduğunu tahmin ettiğim, ‘taraftar’ kabil giyinen ve boynunda kırmızı tıpkısı atkı kâin ayrımsız dinç eş vardı. Aşağılık olan çocukla beraber yürüyen merdivenlerden kötü iniyorlardı. Bu tam beribenzer yavru sonsuz yukarı bakıp arkadaşını bekliyordu. Bayağı indiklerinde ben de indim. Yaşı şişman olan sair bala de gücük müddet sonra koşarak hor indi.

Çocukların yüzleri çepel içindeydi ve hareketlerinden oynadıkları anlaşılıyordu. Atkılı eş, çocuklar oynarken yanlarından uzaklaşınca yanlarına çağırdı. Cebren tutuyormuş kadar görünmüyordu. Çocukların kaybolma çocuklara benzerliği çok dikkatimi çekti. Onlar olduğuna inanıyorum, çokça benziyorlardı.”

POLİSE ŞİKAYET ETMİŞ

Deneme tanığı N.G., çocukları gördükten sonra 155’e telefonla ihbarda bulunduğunu aktardı. Ilerleyen günlerde durumu sorgulamak amacıyla esasen 155’i aradığını söyleyen N.G., polislerin namına bağlanmış ifadesi doğrultusunda kameraların incelenmeye alınacağını söylediğini iletti.

Bir Cevap Yazın