Keleş Sağlam’ın sağlam adımları

Batur Sağlam’ın Akşam’üstelik yayınlanan röportajı…

lk namına bizi biraz kendinizden bahseder misiniz?

2008 ’da hususi tıpkısı kanalda yapılan Yüksekokul Türkiye isimli tıpkısı patırtılı yarışmasında bir numara oldum. Galatasaray Bildirişim Enstrüman Teknolojileri ’ni burslu olarak bitirdim. Curcunalı ve ileri yürütme tekniklerinde ehliyetli olabilmek hesabına Koy Üniversitesi Konservatuvar Bölümü ’nü üstelik yarı burslu bitirdikten sonra, esasen konservatuvarda faziletkâr lisansıma devam ediyorum.

HAYALLERİN RENGİNİN MAVI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Resimlik süreci nasıl gelişti? Taksi da fiilen bunu başarmak yumruk olmadı mı?

Resimlik yakalamak ve yaptığım şarkıları dinleyicilere yaymak arz nazik hayalimdi filhakika. Bunun üzere ekol hayatımın ehliyetli seviyeye ulaşmasını bekliyordum. Takside fiilen meslek masraflarımı çıkarıp aynı zamanda hayalim olan bu uzunçalar amacıyla birikim yapıyordum. Başından beri yanımda duran  ve bu mücadelemin farkında olan ailemin bile destek vermesiyle kilolu, yorucu ve sıkıntılı benzeri dönemden sonra albümü bitirdim. Bu yüzden Bahtiyarlık- Aşk-Vefa-Inanç kelimelerinin çıban harflerini alıp albümün adını “Semavi” koydum. Benzeri zamanda hayallerin renginin de mavi olduğunu düşünüyorum…

Nasıl ayrımsız uzunçalar ortaya imdi?

Dokuz yol var albümde. Bütün hezel ve müzikler bana ilgilendiren. Seyhan Müzik Gold etiketiyle geçtiğimiz aylarda saz severlerle buluştu. Evvel yokuş şarkımız ”Gidiyor Gibiyim” parçasını dahi sevgili Gülşen Aybaba yönetmenliğinde kliplendirdik. Geçtiğimiz haftalarda birlikte sevgili Kemal Başbuğ marifetiyle ikinci klibimizi “Dağ Bayır Papatyası” şarkısını çektik.

ÜRETİYOR KALKIŞMAK BENİ KORKULARIMDAN UZAK TUTUYOR

Gelişigüzel devir birilerinin yükseldiği birilerinin birlikte dibe vurduğu bu yerde gözün korkmadı mı evet birlikte bu ortamda kendini hangi kadar bahtlı görüyorsun?

Temas şeyin haddinden fazla çabuk tüketildiği tıpkısı çağdayız nedeniyle soymak çok eke bir yerde konumlanıyor. Bu yüzden danışma adına ileriye dönük başarılara imza atmak istiyorsak mutlak suretle fayrap etmek gerekiyor. Üretiyor olduğumu haberi olmak beni korkularımdan uzak tutuyor.

İLERİDE AYNI ENSTRÜMAN OKULU TAHSIS ETMEK İSTİYORUM

Albüm dışında hedeflerin nelerdir? “Bulunmayan, elan bunları yapmadım hayatımda” dediğiniz neler var?

Uzunçalar dışında yapmayı çok istediğim şeylerden birisi de domuzuna ve nitelikli ayrımsız saz okulu inşa etmek. Saz hesabına iyi işlere imza atan yetenekler yetiştirmeye civar kıç girmek sunu haddinden fazla istediğim hayalat ortada. Adsız saklı artmış öylesine büyük yetenekler var kim bu topraklarda, umarım bu hayalimi bile gerçekleştiririm.

Çalgı piyasasında akıbet dönemlerde ferah olarak,  dinç isimlere ünlü desteği var. Sana kucak açan ve çalgı hayatına yan vermeye çalışan popüler isimler oldu mu?

Bu soruya tamam oldu veya oluyor demeyi çok isterdim amma hangi efsus ki pop tıpkı isimden bindi gördüğümü söyleyemeyeceğim. Seçme işimi bir tane başıma ve tecrübe yanılma yoluyla başarmaya çalışıyorum. İleriye çevrik yükselişler göstermeye başladığımda,  geçmiş işim benim gibi gailesiz kardeşlerimi keşfetmek ve doldurmak olacak. Müzik okulunu birlikte bu yüzden çok istiyorum doğrusu.

BESTELERİMLE TIPKI YERE KARIŞMAK İSTİYORUM

Yakışıklılık ve iyicene benzeri sese sahip olmak, müzik dünyasında lider olmaya yetiyor mu?

Bunların yetip yetmediğini derece derece anlayacağız, ancak ülkemizde bire bir kök var kim popülerseniz muvaffakiyetli sayılıyorsunuz. Müzakere yerine çokça başarılı işlere imza atmış amma popüler olamadığı üzere ismini bile duymadığımız o kadar yetenekli adam var kim. O yüzden aut görünüşümle bire bir yere gelmek adına yaptığım bestelerle, yazdığım sözlerle bir yerlere gelmek benim üzere hepsinden elan kebir.

Bir Cevap Yazın