Kesif acıkanlar bu habere ilgi!…

Takvim’de kayran alan habere bakarak hem kilo almamak hem de zinde beslenmenin yolu akilane gıdaları doğru şekilde tüketmekten geçiyor. Daim açlık yaşayanlara ise uzmanlar 12 hareketli gıda öneriyor…

1- LİMONLU AKARSU: Sabahleyin kalktığınızda bir bardak suya yarım limon sıkın. Kahvaltıdan önceki açgözlü karnına içilecek bu su açlığınızı bastıracaktır.

2- KIRMIZI BİBER: Acı al biberin faydaları saymakla bitmiyor. Yemeklerde kullanılacak bu biber hem tok tutaç hem dahi enerjinizi artıracaktır.

3- YOĞURT: Müfit bakteriler içeren yoğurdu dümdüz olduğu üzere içine muz ve bal koyarak birlikte tüketebilirsiniz. Bu sayede midenizi rahatlatıp, kıtlık hissinden kurtulursunuz.

4- AVOKADO: Öğle yemeği sonrasında bu meyvenin tüketilmesi öneriliyor. Aleniyet nöbet olarak alınacak kem avokado tok tutarken, zaman şekeri düzeyini olumlu etkileyecektir.

5- SIRKE: Yemeklerde kullanılacak sirke, detaylı müddet midenizde dolgunluk hissi verecektir. Sindirimi yavaşlattığı için yemek aralarında açlık duygusu yaşamanız gecikecektir.

6- FINDIK: Dimdik yağlar içeren, lif ve protein zengini fındık tok tuttu- ğu kabilinden erke dahi vererek, gün boyu acıkmanızı engelleyecektir.

7- ANTEP FISTIĞI: Vücuttaki iştiha sinyallerini azaltan bir yağ asidi içerdiği üzere acıkmayı önlüyor. Kilo problemi olanların sınırlanmış miktarda yemesi gerekiyor.

8- YULAF: Sindirime yardımcı oluyor. Vücuttaki iştahı azaltan hormonları harekete geçiriyor.

9- ZIHAYAT FASULYE: Tel, protein ve su içeriğiyle harika ayrımsız sebze olan canli fasulyeyi haftada beş altı posta kemirmek gerekiyor. Tok tutuyor.

10- ELMA: Antioksidan deposu elma, sindirimi düzenliyor, soluk akışındaki şeker hastalığı ve ısın emilimini azaltıyor.

11- ÇİKOLATA: Bitter çikolata iştahı kesiyor. Kadınların açlık hormonunu bastırıp, yiyecek krizine girmelerini engelliyor.

12- KETEN TOHUMU: Tatmin duyusunu arttıran perhiz lifleri içeriyor. Barındırdığı vitamin ve minerallerle tok tutuyor. Kahvaltıda alınacak gıdalara serpilmesi öneriliyor.

Bir Cevap Yazın