Keyiflendiren kokular!..

Kendinizi stres altında hissettiğinizde, hiçbir şeyden keyif alamayabilirsiniz. Halbuki kokular; can kuşu haliniz üstünde, sandığınızdan çokça daha yüce benzeri etkiye ehil…

SEKSİ ANLAMAK ÜZERE TARÇIN KOKLAYIN

Koku eksperlerine bakarak tarçın koklamak, beyninize gücük yoldan hararetli ve kendinizi ateşin hissedebileceğiniz sinyaller yolluyor. Baharlı parfümlerin çoğu bu yüzden tarçın esansı içeriyor. Hoşlandığınız erkeğe cebin harekete salmak istediğiniz benzeri akşam; bu şekerli semptom yardımıyla modunuzu yükseltebilirsiniz.

PARTİYE GİDERKEN ÇİÇEK GÖTÜRÜN

Biliminsanlarına bakarak; çiçekli kokular, kutlamalarla ilgili benzeri çağrışım yapıyor. Dolayısıyla kendi kendine yerine dışa çevrik olmanız üzere sizi harekete geçiriyor. Tıpkısı aile partisine giderken, benzeri buket çiçek götürün. Hem sizin, hem üstelik ocak sahibinin modunun yükseldiğini göreceksiniz.

MANTALITE YAZMAK IÇIN BİBERİYE KOKUSU

En yeni araştırmalara bakarak; biberiye bitkisi, hafızayı güçlendiriyor. Biberiyeden ayrımsız nefes içinize çektiğinizde, koku dolaşımınız harekete geçiyor ve zihniniz açılıyor. Böylelikle konsantrasyonunuz yükseliyor. Bir işe başlamadan evvel bu elem esansı koklayabilirsiniz.

POZITIF HAVAS ÜZERE ÇAĞ YAĞI

Bazı kokular, beynin duygularla ilgili bölgelerine seslenme ediyor. Bu yüzden güneş antagonist kokusu üzere yaz mevsimini çağrıştıran benzeri alamet, aklınıza havuz kenarında gevşeklik ettiğiniz saatleri getirecek. Beyninize zait sinyal gönderecek.

ELMA VE SALATALIK SAKİNLEŞTİRİR

Elma ve budala üzere tendürüst kokular; sinirlerinizi yatıştırırken, dağılan dikkatinizi birlikte toplamanızı sağlıyor. Işte olduğunuz günlerde elinizin altında; elma, görgüsüz kabil yatıştırıcı kokuya sahip sonuç ve sebzeler bulundurun. Kendinizi ekstrem stresli hissettiğiniz anlarda, bu kokular kurtarıcınız olacak.

MUTLULUK KAYNAĞI SEVGİLİNİN TİŞÖRTÜ

Kulağa saçma geliyor benzer fakat araştırmalar gösteriyor kim; ayvaz terindeki hormonlar, kadınların tansiyonunu yükseltiyor ve önsezi atışlarını hızlandırıyor. Özellikle kim içinize çektiğiniz kokunun sahibinin sevdiğiniz kayırıcı olduğu düşünülürse… Bu ruh, kendinizi elan mutlu hissetmenizi sağlıyor.

COSMOPOLITAN GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın