Kıbrıs bu iki gencin aşkını konuşuyor!

Milliyet’ten Sefahat Karahasan’ın haberine bakarak KKTC vatandaşı Tasavvur Gargınsu, Küçük Asya sevgilisi Tamara Pasanidi’ye, Ada’yı ikiye bölücü Yeşil Eşkâl üzerindeki temel kapısında muta nikâhı teklifi yaptı.

Çoluk Çocuk dünyaevi teklifini toplumsal iletişim araçları eliyle yayınca, Pasanidi’nin babasının anif tepkisini çekti.

“Kızına aynı Türkle evlenmesine izin vermeyeceğini” belirten Küçük Asya cet Sergios, “Evet onu infirak edersin evet dahi eve yetişme” dedi. Pasanidi da, “Meram’tan vazgeçmem” diyerek, KKTC’ye geçti ve Gaye’ın evine yerleşti. Pasanidi ile Gargınsu’nun tanışması sınırda başladı.

Benzeri mağazada tanışan gençler, sevgili oldu. Tıpkı yıldır birlikte olan gençler dünyaevi planları yapmaya başladı. Gargınsu da, dünyaevi teklifini sınırda yaptı. Kız arkadaşı ile çarşıya sâdır KKTC’li zihayat, bir anda Pasanidi’nin önüne diz çöktü ve “Benimle evlenir misin sevgilim?” diyerek sordu. Tamara Pasanidi dahi, gencin tek taş yüzüğü namına sunması karşısında “evet” diye niteleyerek bağırdı.

İŞTE O EVLENME TEKLİFİNİN HİKAYESİ!

‘Erek’ı koca seçtim’

Rum sevgilisi ile “süper bire bir ilişkileri olduğunu” anlatan Gargınsu, “Pasanidi’nin ailesinin ülkü yapacağına hazırdık” dedi. Kendi ailesinin Pasanidi’yi kızı gibi gördüğünü anlatan Gargınsu, “Onun Reaya olması benim Mutekit olmam sorun değil. Bizim bu aşkımız umarım iki topluluk için benzer tamam” diye konuştu. Ailesinin sevgisi üstüne birlikte olmadığına çokça üzüldüğünü anlatan Pasanidi bile, “Ben Murat’ı çok seviyorum. Onunla bire bir maltalık kuracağım. Gaye’ı eş kendisine seçtim. Ailem yanımda olsa birlikte olmasa bile. Olmasalar de utanmak duyarım” dedi. 

Liderlere çağrı

Gençler Tabiiyet aracılığıyla bile KKTC Reisicumhur Mustafa Akıncı ile Küçük Asya Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis’e, “Çocuklarımızı barışın olduğu aynı Ada’da yedirmek istiyoruz” çağrısı yaptı. Çoluk Çocuk, “Liderlerin, Pasanidis’in babası ile konuşmasını ve onu dünyaevi konusunda ikna etmesini” birlikte irade ettiler.

Bir Cevap Yazın